Нафтогаз надіслав пропозиції з річною ціною газу 30 збутам

ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» надіслало 30 збутовим підприємствам по всій країні комерційні пропозиції щодо річного контракту на постачання газу із фіксованою ціною

Основні положення містять єдині стандартні умови для всіх контрагентів

ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» надіслало 30 збутовим підприємствам по всій країні комерційні пропозиції щодо річного контракту на постачання газу із фіксованою ціною. Контрагенти мають час до 28 квітня включно обговорити умови договору та надати перші заявки на обсяги на травень 2021 року. Основні положення контракту містять єдині стандартні умови для всіх постачальників газу побутовим споживачам із фіксованою річною ціною.

Договір передбачає чітко визначений мінімальний та максимальний обсяг газу на рік. Газопостачальна компанія має закупити щонайменше 50% від максимального річного замовлення.

Щомісячні обсяги постачання встановлюються на основі історичних даних щодо споживання газу. Збутові компанії мають до 25 числа подати заявку на закупку газу наступного місяця, за виключенням травня 2021 року. Вони можуть відмовитися від місячної закупівлі або замовити від 75% до 100% місячного планового обсягу.

Фінансові умови передбачають ринкову ціну газу, що встановлюється за формулою. Покупець може оплатити газ за передплатою. У разі постоплати, що відбувається протягом 45 діб після місяця постачання, газзбут має надати банківську гарантію для періоду закупівлі із жовтня по березень. З квітня по вересень достатньо гарантії материнської компанії. Ціна газу залежить від термінів звернення щодо підписання контракту.

«Ресурсний портфель Групи Нафтогаз формується із трьох джерел: видобуток, імпорт та підземні сховища. Ми прагнемо не використовувати перехресне субсидіювання, а продавати весь газ за ринковими цінами. Ми робимо це як на біржі, так і за прямими договорами. При цьому застосовуємо недискримінаційний, єдиний підхід до всіх клієнтів: чи то «ЙЕ Енергія», чи то Газопостачальна компанія «Нафтогаз України», чи то газозбутові компанії. Нафтогаз сприяє розвитку ринку газу і прагне підтримувати постачальників, що продаватимуть газ домогосподарствам за фіксованими річними цінами. Із запровадженням річної ціни для побутових споживачів важливо, щоб збути визначилися, як вони керуватимуть власним газовим портфелем. Від цього залежить їхня конкурентоспроможність. Тому треба зважувати, коли й у кого купувати газ і за якими цінами: можна придбати раніше та закачати у сховища, можна використовувати річні контракти або щомісячні закупки, авансові платежі або постоплату», – зазначив Головний виконавчий директор – виконавчий директор з трансформації Групи Нафтогаз Отто Ватерландер.
 

Департамент з інтегрованих комунікацій
НАК «Нафтогаз України»

 

Інші новини