Нафтогаз обговорює з німецькими компаніями транспортування «зеленого» водню — Юрій Вітренко

Питання транспортування «зеленого» водню обговорювалось з німецькою стороною під час візиту української делегації до Берліну

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» готова стати рушієм розвитку в Україні перспективної «водневої» економіки.

Про це розповів голова правління компанії Юрій Вітренко в ефірі програми «Велика п’ятниця» на телеканалі «Україна 24».

Юрій Вітренко пояснив, що Німеччина хоче імпортувати «зелений» водень з України: «Вони бачать перспективу його вироблення в Україні».

«В Україні дійсно величезні можливості для розвитку відновлювальної енергетики — це сонце, вітер, біомаса. І відповідно вони хочуть, щоб ми виробляли відновлювальну енергію, яка потім у вигляді водню — тому він і «зелений», бо вироблений із «зеленої» енергії, — транспортувалась в Німеччину і вже там споживалась як енергія», — зазначив він.

Питання транспортування «зеленого» водню обговорювалось з німецькою стороною під час візиту української делегації до Берліну.

«Ми навіть обговорювали конкретні пілотні проекти з конкретними німецькими компаніями, які найближчим часом ми вже будемо робити», — додав Юрій Вітренко.

За його словами, міністр економіки Німеччини Петер Альтмаєр працює над організацією низки зустрічей для Нафтогазу і німецьких компаній для вирішення питання, як транспортувати «зелений» водень з України в Німеччину.

«Бо водень має пройти відповідно територіями Словаччини, Чехії і Австрії, і це теж питання узгодження всього маршруту», — пояснив голова правління НАК «Нафтогаз».

 

 


Департамент з інтегрованих комунікацій
НАК «Нафтогаз України»
 

 

Інші новини