Нафтогаз оприлюднив нову корпоративну стратегію

До 2025 року Група планує розкрити потенціал енергетичних ринків країни, створити платформу постачання рішень для споживачів та досягти вуглецевої нейтральності до 2040 року

Група Нафтогаз оприлюднила корпоративну стратегію до 2025 року. Вона передбачає, що майбутнє Нафтогазу базуватиметься на трьох бізнес-платформах: «Газовий бізнес», «Постачання кінцевим споживачам» та «Низьковуглецеві бізнеси».

«Затвердження стратегії стало можливим завдяки прийняттю Кабміном у жовтні минулого року статуту і політики власності Нафтогазу та чіткому визначенню очікувань акціонера — держави — щодо роботи Групи.

На основі цих очікувань ми розробили детальний план дій до 2025-го року, який має збільшити вартість Групи.

Основою цього плану є фокусування на потребах клієнтів, інтенсивна розвідка та розробка нових ділянок, активне сприяння трансформації енергетичних ринків, залучення професіоналів та партнерів, набуття нових знань та технологій, вихід у нові бізнеси та підвищення операційної ефективності», — пояснив голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв.

Сьогодні газові бізнеси Групи Нафтогаз, такі як розвідка та видобування, трейдинг та оптові продажі, є основним джерелом доходів та грошових коштів. Разом з тим, портфель інших бізнесів потребує оптимізації та інвестицій у підвищення ефективності та забезпечення зростання.

Для повноцінного виконання заявленої стратегії Нафтогаз спрямує зусилля на розвиток стратегічних бізнес-платформ та зменшить присутність в інших.

«Група має всі можливості стати повноцінною вертикально інтегрованою компанією, що працює напряму з кінцевими споживачами. Такий формат дозволяє нам запропонувати якісні послуги за кращими цінами, сприяти розвитку конкуренції та забезпечити українцям рівний доступ до якісних та доступних енергетичних продуктів та послуг», — відзначив Андрій Коболєв.

 

ПЛАТФОРМА «ГАЗОВИЙ БІЗНЕС»

Стратегічні цілі Групи щодо розвитку платформи «Газовий бізнес» стосуються повноцінного розкриття потенціалу ресурсної бази природного газу в Україні. Ще недавно портфель нових ділянок Нафтогазу, а, відповідно, перспективних ресурсів, які мають забезпечити сталий розвиток компанії та самодостатність держави у природному газі, був дуже обмеженим. Така ситуація створювала ризики для стабільного розвитку компанії та неминуче призвела б до падіння видобутку.

У 2020-му році, завдяки плідній співпраці команд Уряду та Нафтогазу, компанія отримала нові перспективні ліцензії.

Можливість розвідки та розробки цих ділянок збільшить оціночний видобувний потенціал Групи у разі успішного проведення геологорозвідувальних робіт у 5 разів – до 600 млрд куб. метрів.

Для повноцінної реалізації цього потенціалу Нафтогаз має інвестувати 20-25 млрд дол. США, з яких біля 7 млрд дол. США — протягом перших 5 років (до 2025-го року).

Для фінансування найамбітніших проектів Нафтогаз планує використати модель дольової участі. Вона передбачає, що Група Нафтогаз проводить пошуково-розвідувальні роботи самостійно, а у випадку успіху першого етапу залучає партнера для участі у фінансуванні розробки та розподілу ризиків.

Вже у 5-річній перспективі такі зусилля дозволять Групі Нафтогаз зупинити зменшення запасів та досягти коефіцієнту заміщення на рівні 100% до 2025 року.

Група також розвиватиме можливості трейдингу та оптового продажу газу, зокрема вийде на європейський ринок торгівлі та розпочне торгівлю форвардними фізичними та фінансовими продуктами. Так, Нафтогаз розвиватиме свої торгові можливості, щоб отримати доступ до ринків з більшою дохідністю та підвищити здатність хеджувати ризики.

 

ПЛАТФОРМА «ПОСТАЧАННЯ КІНЦЕВИМ СПОЖИВАЧАМ»

Щоб стати повноцінною вертикально інтегрованою компанією, що працює напряму з кінцевими споживачами, Група Нафтогаз розбудовуватиме платформу «Постачання кінцевим споживачам».

«Півроку тому запрацював вільний ринок газу. За цей час нас як постачальника обрали понад 800 тис. українців. Наша мета — і надалі пропонувати клієнтам високу якість послуг за найкращими цінами та до 2025 року стати партнером для 4 мільйонів українських споживачів, досягнувши частки ринку у 35%. Найкращі ціни ми забезпечимо шляхом створення ефективної масштабованої моделі. Наприклад, замість створення власної фізичної мережі ми робимо ставку на співпрацю з клієнтами онлайн та роботу через мережі наших партнерів. Зокрема, ми вже розпочали співпрацю з мережами відділень ПУМБ, Ощадбанку та Приватбанком. Це та синергія, яка дозволяє запропонувати виграшні для всіх рішення», — розповів Андрій Коболєв.

2021 рік має стати вирішальним для Групи у розбудові платформи для роздрібного продажу газу. У разі успіху компанія планує вийти за межі продажів виключно блакитного палива та пропонувати споживачам якісні та конкурентоспроможні інтегровані енергетичні рішення.

 

ПЛАТФОРМА «НИЗЬКОВУГЛЕЦЕВІ БІЗНЕСИ»

Піклування про екологічне та соціальне благополуччя України — основоположний принцип роботи Групи Нафтогаз. Наша основна мета — досягнення вуглецевої нейтральності до 2040 року. Це буде досягнуто через активне інвестування у зниження викидів та розвиток нових бізнесів, таких як виробництво водню та біопалива та уловлювання, використання та зберігання вуглецю.

 

Корпоративна соціальна відповідальність (КСВ)

У своїй діяльності Група керується Глобальними цілями сталого розвитку ООН.

Досягнення вуглецевої нейтральності є частиною нашого внеску у реалізацію цих цілей. Зокрема, цілі 7 «Доступна та чиста енергія», а також цілі 13 «Пом’якшення наслідків зміни клімату».

Піклуючись про збереження екосистем суші, що є 15-ю в системі Глобальних цілей сталого розвитку, ми суворо дотримуємось політики захисту біорізноманіття та робимо

внутрішні та зовнішні аудити, які, зокрема, включають еколого-біологічний та гідробіологічний моніторинг лісових, лучних та водних екосистем на територіях експлуатації.

Ми також робимо внесок у досягнення цілей щодо сталого розвитку міст та громад, зміцнення здоров’я, досягнення гідних умов праці та економічного зростання.

Наша стратегія впродовж 10 років має призвести до створення 290 тисяч робочих місць, зростання ВВП та національного виробництва у розмірі 233 та 782 млрд грн відповідно.

 

ТЕМПИ ВПРОВАДЖЕННЯ ТА РЕЗУЛЬТАТИ

Нова стратегія Групи Нафтогаз встановлює цілі трансформації Групи до 2025 року, а також дає орієнтир щодо подальшого розвитку компанії до 2030-го.

У 2021-2025 роках ми плануємо забезпечити нарощування ресурсної бази та стале зростання газового бізнесу, створити платформу постачання енергетичних рішень клієнтам та вийти у нові низьковуглецеві бізнеси. У цьому ми будемо активно залучати партнерів, краще розуміти наших клієнтів та нарощувати власні технічні та комерційні компетенції. Таким чином, до 2025 року ми здійснимо трансформацію та забезпечимо готовність Групи до виходу на IPO.

Ці зусилля дозволять нам підвищити вартість Групи Нафтогаз удвічі. Важелями збільшення цінності стане підвищення операційної ефективності (1-2 млрд дол. США), комерційної ефективності ($2-3 млрд дол. США), реалізація проектів розвитку та зростання (3-4 млрд. дол США) та створення платформи «Низьковуглецеві бізнеси» (принаймні 1 млрд дол. США).

«Це амбітні цілі. Ми зможемо досягти їх виключно у випадку відсутності політичного втручання у роботу Групи, своєчасної видачі ліцензій та землевідведення, продовження реформи управління об’єктами державної власності, своєчасного затвердження фінансових планів, надання компанії можливості фінансувати інвестиції в зростання та підвищення ефективності шляхом збереження існуючого рівня плати за користування надрами для традиційних покладів та передбачуваної та орієнтованої на розвиток дивідендної політики, а також вирішення питань розрахунків за поставлений газ у сегменті теплопостачання.

Однак, якщо нам це вдасться, Група Нафтогаз стане каталізатором економічного зростання та добробуту усієї країни. Йдеться й про значні надходження у бюджет, більші можливості партнерства для фінансових установ та бізнесів.

Також, що не менш важливо, така стратегія сприятиме створенню нових робочих місць та нових можливостей для українських працівників, які зможуть в себе в країні знайти добре оплачувану роботу, що задіє максимум їхнього інтелектуального потенціалу. В кінцевому результаті все це позитивно відіб’ється на зростанні ВВП.

В підсумку, реалізація нашої корпоративної стратегії дозволить нам реалізувати нашу місію та візію, розкрити повний потенціал українських енергетичних ринків та стати енергетичним партнером, якого обирають споживачі, працівники, фінансові та галузеві гравці, держава та в цілому народ України», — підкреслив Отто Ватерландер, Головний виконавчий директор Групи Нафтогаз.

Ознайомитись із презентацією можна за посиланням.

 


Департамент з інтегрованих комунікацій
НАК «Нафтогаз України»
 

 

Інші новини