Нафтогаз готовий постачати газ для виробничих потреб облгазів, це дозволить збалансувати тарифи на розподіл газу — Вітренко

Постачання газу для виробничо-технологічних потреб газорозподільчих підприємств відповідає напрямкам діяльності Нафтогазу
Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» готова стати постачальником газу для покриття виробничо-технологічних потреб газорозподільчих підприємств (обл- та міськазів), це дозволить збалансувати їхні тарифи на розподіл газу. Про це заявив голова правління Нафтогазу Юрій Вітренко на Сьомому українському газовому форумі «Східно-європейський газовий хаб. Green deal. Українська ініціатива».

«У нас є певний провал та невідповідність європейським правилам на ринку — облгази, фактично, не мають постачальника, немає балансування відповідних відборів облгазів. Нафтогаз готовий і тут довести свою роль лідера у формуванні справжнього ринку. Ми готові бути одним з таких постачальників для облгазів. Ми розуміємо їхні проблеми, коли тарифи встановлюються регулятором, адже вони мають бути збалансовані та покривати справедливі витрати», — сказав Юрій Вітренко.

Він підкреслив, що постачання газу для виробничо-технологічних потреб газорозподільчих підприємств відповідає напрямкам діяльності Нафтогазу, що вже затверджені Урядом України.

Голова правління Нафтогазу також зазначив, що інформаційна хвиля про очікуване різке зростання тарифів на розподіл газу є фейковою та маніпулятивною.

«Мені здається, що певні політичні сили хочуть створити панічні настрої, до того ж, не тільки українські сили. Швидше за все, це взагалі починається з північного сусіда, країни-агресора. Раніше говорили, що люди будуть платити якісь захмарні ціни. Але за допомоги Нафтогазу Уряд та держава зробила так, що люди отримують газ за ціною близько 8 грн за кубометр. Тобто, катастрофічна ситуація на ринку на людей не впливає, і на теплокомуненерго – також. Нас лякали захмарними тарифами на тепло, але насправді вони зростати не будуть. Тепер от лякають тарифами на розподіл», — підсумував очільник НАК.

Юрій Вітренко підкреслив, що тарифи обл- та міськгазів встановлюються регулятором. Відтак в цьому питанні варто довіряти тільки офіційній інформації Національної комісії, що здійснює регулювання в сфері енергетики та комунальних послуг.

Інші новини