Нафтогаз розміщує 7-річні єврооблігації на суму 500 млн дол. під 7,625% річних

Вчора, 4 листопада, було визначено ціну 7-річних єврооблігацій НАК «Нафтогаз України» на загальну суму 500 млн дол. США на рівні 7,625% річних

Вчора, 4 листопада, було визначено ціну 7-річних єврооблігацій НАК «Нафтогаз України» на загальну суму 500 млн дол. США на рівні 7,625% річних.

Нафтогазу вдалося отримати найнижчу ставку відносно до суверену серед усіх розміщень українських державних компаній цього року. Відсоткова ставка лише на 127 базисних пунктів перевищує поточні котирування суверенного боргу України з аналогічним терміном погашення.

Компанія виплачуватиме відсотки двічі на рік, в травні та листопаді. Випуск є пріоритетним незабезпеченим боргом, не має державних гарантій і регулюється у відповідності до вимог 144A/Reg S. Fitch Ratings присвоїв Нафтогазу довгостроковий кредитний рейтинг B з позитивним прогнозом, що відповідає суверенному рейтингу України. Єврооблігації випускає Kondor Finance plc з єдиною метою надання позики для Нафтогазу на 500 млн дол. США.

Піковий попит на єврооблігації Нафтогазу перевищив пропозицію у 2,9 рази. Покупцями стали інституційні інвестори з США, Великої Британії та інших країн Євросоюзу, а також с Азії та Південної Америки.

«Ми позитивно вражені високим інтересом інвесторів до цінних паперів Нафтогазу. Це є черговим підтвердженням того, що зусилля з реформування компанії та ринку газу не були марними. Завдяки ним компанія знижує вартість свого кредитного портфелю, що дозволить Нафтогазу ефективно конкурувати на українському ринку», — зазначив голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв.

Компанія очікує, що залучені кошти надійдуть 8 листопада, після завершення стандартних юридичних процедур.

Організатором випуску виступив Citi. Юридичний супровід угоди здійснювали компанії Freshfields Bruckhaus Deringer, AEQUO, White & Case, Avellum, Linklaters та Allen&Overy.

В липні 2019 р. Нафтогаз розмістив два випуски єврооблігацій: на суму 500 млн євро з погашенням у 2024 р. та на суму 335 млн дол. з погашенням у 2022 р.

*Дане повідомлення не для випуску, публікації чи поширення в США, Австралії, Канаді та Японії

Департамент з комунікацій
НАК «Нафтогаз України»Інші новини