Нафтогаз стягнув понад 100 млн грн боргу з Дніпропетровськгазу

Цей борг Дніпропетровськгаз сформував за договором купівлі-продажу природного газу для виробничо-технологічних витрат (ВТВ)

НАК «Нафтогаз України» стягнув борг на 100,4 млн грн з АТ «Дніпропетровськгаз».

Цей борг Дніпропетровськгаз сформував за договором купівлі-продажу природного газу для виробничо-технологічних витрат (ВТВ) №13-137-ВТВ від 04.01.2013 р. Нафтогаз у 2019 році домігся судового наказу про стягнення коштів із боржника.

Тим часом Дніпропетровськгаз уникав виконання судового рішення та погашення боргу. Підприємство намагалось провести «взаємозалік боргів»: за відсутності заборгованості Нафтогазу перед облгазом, провело зарахування однорідних зустрічних вимог. Цей крок змусив Нафтогаз повторно звернутись до суду для захисту своїх прав.

Процес виконання рішення суду тривав два роки — через спроби Дніпропетровськгазу ухилитись від сплати боргу відбулось близько 100 судових засідань.

Відповідач подавав безпідставні позовні заяви та заяви про забезпечення позову до судів господарської та адміністративної юрисдикції; звертався до суду зі скаргами на дії приватного виконавця; звертався до суду із заявою про визнання наказу таким, що не підлягає виконанню; спрямовував на адресу Нафтогазу необґрунтовану та в подальшому визнану судом недійсною заяву про припинення зобов’язання зарахуванням зустрічних однорідних вимог.

Не зважаючи на активну протидію Дніпропетровськгазу, Нафтогаз у липні 2021 року домігся виконання судового рішення та в повному обсязі отримав погашення боргу.

Відзначимо, зараз Дніпропетровськгаз також намагається уникнути виконання рішення суду про стягнення на користь Нафтогазу понад 360 млн грн. Підприємство застосовує аналогічні методи — звертається до судів апеляційної та касаційної інстанцій із необґрунтованими заявами, затягуючи розгляд справи по суті.

 


Департамент з інтегрованих комунікацій
НАК «Нафтогаз України»
 

 

Інші новини