«Нафтогаз Трейдинг» занепокоєний низькою активністю тепловиробників щодо укладання угод на закупівлю газу

Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» занепокоєна низькою активністю виробників тепла з укладання трирічних угод на закупівлю природного газу.

За останній тиждень перелік таких клієнтів компанії поповнився лише 13 підприємствами.

«Нафтогаз Трейдинг» звертається до теплокомуненерго (ТКЕ) та об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) з власними котельнями з проханням прискорити подання відповідних заявок або активізувати пошук альтернативних постачальників газу.

Місцевим органам влади та іншим власникам підприємств теплопостачання важливо вчасно ухвалити всі необхідні рішення та взяти на контроль контрактування обсягів газу, необхідних для своєчасного початку та сталого проходження опалювального сезону.

Станом на 26 серпня трирічні угоди на постачання газу з «Нафтогаз Трейдингом» уклали 493 виробники тепла. Це приблизно 45% підприємств, що отримували газ від Нафтогазу в попередньому опалювальному сезоні. Наразі до «Нафтогаз Трейдингу» для укладання трирічних контрактів звернулося 572 підприємства ТКЕ та ОСББ.

Крім Волинської області, в якій всі 7 підприємств, що виробляють тепло й гарячу воду та співпрацювали з Нафтогазом минулого року, вже мають договори, до першої трійки лідерів за динамікою укладання угод увійшли Хмельницька та Черкаська області. Там 96,3% та 76,9% підприємств, які традиційно співпрацюють з Нафтогазом, вже уклали контракти на закупівлю газу. Найкращу динаміку цього тижня продемонструвала Київська область, де з’явилося три нових контрагенти. По два клієнти уклали угоди з «Нафтогаз Трейдингом» в Харківській та Хмельницькій обласях, по одному – в Запорізькій, Львівській, Одеській, Черкаській, Чернівецькій областях та у Києві.

Перелік регіонів з найнижчими показниками щодо договірної роботи з «Нафтогаз Трейдингом» залишився без змін: Закарпатська, Полтавська, Харківська та Одеська області – там кількість угод не перевищує третини від потенційно можливих.

Закликаємо українців, що користуються послугами опалення та централізованого гарячого водопостачання, перевірити наявність у вашого тепловиробника договору на постачання газу. Підписання такої угоди є необхідною умовою для вчасного входження підприємства в опалювальний сезон.

Наразі ціна на природний газ на міжнародних ринках продовжує зростати. Спотова ціна газу в Україні більш ніж вдвічі перевищує пропозицію від Нафтогазу в межах трирічних контрактів для ТКЕ та ОСББ з власними котельнями.

Нагадуємо, що 20 травня 2021 року припинив діяти режим спецобов’язків (ПСО) на ринку газу. Тепер виробники тепла можуть самостійно обирати постачальника газу.

Одна з кращих пропозицій – у «Нафтогаз Трейдингу»: компанія пропонує підприємствам ТКЕ та ОСББ укласти трирічні угоди на постачання газу за довгостроковою ринковою ціною. Ціна газу на перший рік становить 7,42 грн за куб.м (з 1 червня 2021 року до 31 травня 2022 року, з ПДВ, без урахування тарифу оператора газотранспортної системи).

Ознайомитися з динамікою підписання договорів можна за посиланням.

 

 

Інші новини