Нафтогаз вийшов на біржу з новими вигідними умовами оплати газу

Дивізіон «Нафтогаз Трейдинг» 16 лютого 2021 року вийшов на Українську енергетичну біржу (УЕБ) з новим продуктом, що передбачає оплату газу з відстрочкою в 45 днів

Дивізіон «Нафтогаз Трейдинг» 16 лютого 2021 року вийшов на Українську енергетичну біржу (УЕБ) з новим продуктом, що передбачає оплату газу з відстрочкою в 45 днів.

Така ініціатива з’явилася в зв’язку з запитами трейдерів, які зазнають труднощів з наявністю вільних коштів. Необхідною умовою для укладення договору з відстрочкою платежу є надання 100% покриття вартості договору у вигляді банківської гарантії.

Привабливі терміни оплати діють для угод з поставкою в поточному і наступному місяці. Наприклад, якщо поставка газу здійснюється з 1 по 31 березня, то оплата за ресурс має надійти до 14 травня включно.

«Ми уважно ставимося до запитів учасників ринку і намагаємося йти їм назустріч. Наприкінці минулого року багато компаній зазнавали труднощів з ліквідністю, тому з листопада 2020 року ми почали пропонувати продукт з післяплатою в 10 днів. Фінансова ситуація на ринку не покращилася, а через холоди потреба в газі тільки зросла. Сподіваємося, що наша пропозиція допоможе нашим партнерам успішно пройти цей складний період і виконати свої зобов’язання з постачання газу», — сказав директор дивізіону «Нафтогаз Трейдинг» Віллєм Коппульс.

Коппульс додав, що український біржовий ринок газу активно розвивається, щоб відповідати стандартам провідних європейських торгових енергетичних майданчиків. Так, з вересня 2020 року УЕБ дала можливість учасникам ринку природного газу задовольняти короткострокову потребу в ресурсі в режимі 24/7: протягом дня з моментальним постачанням за кілька годин, а також — на наступний день. Багато трейдерів вже оцінили переваги таких контрактів.

 

Довідка:

 

Дивізіон «Нафтогаз Трейдинг» продав на Українській енергетичній біржі в 2020 році понад 1 млрд куб. м газу, а з початку 2021 року — близько 0,5 млрд куб. м.
 

Департамент з інтегрованих комунікацій
НАК «Нафтогаз України»

 

Інші новини