Нафтогаз закликає тепловиробників прискорити укладення мирових угод щодо погашення заборгованості за газ

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» закликає підприємства – тепловиробники прискорити роботу з укладення мирових угод щодо погашення заборгованості за газ для якнайшвидшого розблокування їх рахунків, своєчасного початку опалювального сезону та сталого його проходження.

Відповідний алгоритм врегулювання заборгованості правлінням Нафтогазу схвалений ще 7 вересня. Інформація про можливість підписання мирових угод доведена до підприємств теплокомуненерго (ТКЕ) через Міністерство розвитку громад та територій України 10 вересня.

Однак, за майже місяць з відповідними пакетами документів до Нафтогазу звернулося лише 15 ТКЕ з потенційних 60 підприємств-підписантів.

Якнайшвидше укладення мирових угод з Нафтогазом вкрай важливе для зняття арешту з рахунків підприємств-боржників, вчасного їх входження в опалювальний сезон, стабільного тепло- та гарячого водопостачання населення.

Відповідні угоди з ТКЕ, основний борг яких складає менше 10 млн грн, передбачають його виплату рівними частинами протягом 60 місяців. В свою чергу тепловиробники з більшим боргом зможуть сплатити його рівними частинами протягом 72 місяців.

Окрім того, пропонований компанією алгоритм врегулювання заборгованості передбачає відтермінування сплати штрафних та фінансових санкцій, які в подальшому підлягатимуть списанню в порядку та спосіб, передбачений Законом України №1730.

Нагадаємо, підписання мирових угод щодо погашення заборгованості за газ є важливою складовою домовленостей, закріплених Меморандумом про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022 років, укладеного 30 вересня за участі Кабінету Міністрів України, Офісу Президента України, НАК «Нафтогаз України», «Асоціації міст України», Палати місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад.

Інші новини