Нафтогаз залучає міжнародних партнерів для розвитку газовидобування

НАК «Нафтогаз України» підписала меморандуми про взаєморозуміння з іноземними компаніями – Dragon Oil із ОАЕ, азербайджанською SOCAR AQS, американськими Helmerich & Payne, Inc. (“H&P”) і 3 Seas Energy.
Це відбулося в межах Українського газового інвестиційного конгресу, що проходить 20-21 жовтня в Києві. Ці меморандуми формують основу для партнерств, що плануються в межах нових стратегічних проектів, таких як освоєння ділянок Чорного моря і покладів газу щільних порід, а також за напрямом збільшення ефективності видобутку на виснажених родовищах.

"Нафтогаз є одним з найбільших виробників газу в Європі, і ми також маємо одні з найперспективніших газових активів із сукупним потенціалом до 600 млрд куб. м. У наших планах на найближчі роки – розвідка та освоєння нових ділянок у Чорному морі, розробка щільних та глибоких покладів газу. Реалізація цих ініціатив потребує понад 20 млрд долл інвестицій, а також сучасних технологій, які ще не розвинені в Україні належним чином. Тому нам важливо залучати партнерів та інвесторів, щоб результативно та швидко втілити наші плани. Вдячний Dragon Oil, SOCAR AQS, 3 Seas Energy і H&P за готовність до співпраці. Впевнений, що вона буде взаємовигідною", – зазначив Юрій Вітренко, голова правління НАК «Нафтогаз України».

***

Потенційна співпраця з Dragon Oil розглядається довкола вивчення і освоєння ділянок Чорного моря. Ця компанія успішно веде свою основну діяльність на Близькому Сході, у Північній Африці та Центральній Азії. Зокрема, уже 20 років Dragon Oil працює на Каспійському шельфі, в межах угод про розподіл продукції з урядом Туркменістану, і за цей час інвестував в його розробку близько $7 млрд. Компанія володіє сучасними технологіями розробки родовищ, що забезпечують збільшення видобутку з одночасним зниженням виробничих витрат. Зокрема, практикує буріння похило-скерованих свердловин зі значним зенітним кутом, закінчування свердловин в різних горизонтах тощо.

«Українська частина Чорного моря сьогодні є одним із найменш досліджених, і одночасно багатообіцяючим об’єктом в регіоні, що може стати потужним джерелом для постачання газу в Європу. Ми вітаємо сьогоднішнє підписання меморандуму про взаєморозуміння з Нафтогазом, оскільки прагнемо розширити сферу наших інтересів, і сподіваємось на взаємну співпрацю у розвитку видобування нафти та газу в Україні та за її межами», – зазначив Алі Аль Джарван, генеральний директор Dragon Oil.

***

Кооперація із SOCAR AQS, інтегрованою компанією з управління бурінням та спорудженням свердловин, може технологічно посилити освоєння чорноморських ділянок. Адже партнер має великий досвід буріння на шельфі Каспійського моря і власний буровий флот для роботи на морі. SOCAR AQS також володіє експертизою і технічними можливостями для буріння на складних ділянках на суходолі. Це може бути в нагоді у разі масштабування проектів з освоєння покладів газу щільних порід, які є в портфелі Нафтогазу.

«Така співпраця відкриває нові можливості для розвитку ділових відносин щодо спільної оцінки перспектив у сфері розвідки та видобування вуглеводнів в Україні, обміну досвідом, знаннями та технологіями, а також для розширення бізнесу між Азербайджаном та Україною», – додав Самір Моллаєв, генеральний директор SOCAR AQS.

***

Співпраця з 3 Seas Energy та H&P буде зосереджена на розробці щільних колекторів по всій Україні. 3 Seas Energy також сприятиме підвищенню ефективності розробки уже виснажених родовищ в межах Product Enhancement Contract (PEC). Це вже випробуваний Нафтогазом механізм. H&P, найбільша бурова компанія в світі, також сприятиме підвищенню ефективності роботи внутрішнього бурового підрядника Нафтогазу – Укрбургазу.

«Хоча компанія 3 Seas базується в США, вона розглядає можливості для інвестицій у всьому світі. Коли ми розглядаємо Європу, ми бачимо одні з найцікавіших можливостей в Україні. Країна пропонує широкий і різноплановий портфель нафтогазових активів, має великий внутрішній ринок та розвинену інфраструктуру для експорту. Ми сподіваємось на розширення партнерства з Нафтогазом, що забезпечить нарощення мільйонів кубометрів газу, із фокусом на операційный ефективності та методах і практиках скорочення викидів вуглецю. Все це вимірюватиметься та перевірятиметься третьою стороною», – сказав Даріуш Чичокі, голова правління Getka Group.

Довідково

НАК «Нафтогаз України» – найбільша енергетична компанія України, один із найбільших гравців на газовому ринку Центральної та Східної Європи. Нафтогаз займається розвідкою та розробкою нафтових і газових родовищ, бурінням свердловин, забезпечує транспортування та зберігання газу й нафти і постачання природного газу споживачам. У 2020 році Нафтогаз видобув 14,23 млрд куб. м газу, що становить понад 70% від загального обсягу газу, видобутого в Україні.

Dragon Oil – нафтогазова компанія, що займається розвідкою, розробкою та видобутком нафти і газу на родовищах на різних континентах. Власником компанії є уряд Дубаю, ОАЕ через Emirates National Oil Company Limited (ENOC). До ключових активів компанії належать родовища Челекен на шельфі Туркменістану, нещодавно придбаний актив GUPCO в Єгипті та Блок 9 в Іраку. Добовий видобуток Dragon Oil становить понад 140 тис. BOE (барелів нафтового еквіваленту) на трьох активах і за планами компанії має досягти 300 тис. BOE (барелів нафтового еквіваленту) до 2026 року, шляхом розвитку наявних активів та набуття нових можливостей.

SOCAR AQS – інтегрована компанія з управління бурінням та обслуговуванням свердловин, створена в 2007 році державною нафтовою компанією Азербайджанської Республіки (SOCAR), Nobel Oil Services (UK) Limited та Absheron Qazma LLC (AQS). Компанія має багаторічний досвід у сфері промислового буріння свердловин, забезпечуючи передові технології та застосовуючи нові методи управління. З 2009 року SOCAR AQS є членом International Association of Drilling Contractors.

3 Seas Energy розташована у Талсі, штат Оклахома, і працює в самому центрі енергетичного хабу Північної Америки, 3 Seas забезпечує глобальну платформу для доставки енергії, операцій з розвідки, розробки та переробки вуглеводнів, залізничної логістики, сонячної енергії, технологій малих модульних реакторів (SMR) та електромобілів. 3 Seas Energy – це спільне підприємство американської компанії Getka Energy Services та Unimot, S.A., Варшава, Польща.

Helmerich & Payne заснована в 1920 році, Helmerich & Payne, Inc. прагне забезпечити найвищий рівень продуктивності і надійності буріння в галузі. H&P працює на найвищому рівні доброчесності, безпеки та інновацій, щоб забезпечити високі результати для своїх клієнтів та прибуток для акціонерів. Силами своїх дочірніх підприємств компанія проектує, виготовляє та експлуатує високопродуктивні бурові установки для традиційних та нетрадиційних колекторів у всьому світі. H&P також розробляє та впроваджує передові технології автоматизації, спрямованого буріння та досліджень.

 
 
 

Інші новини