Нафтогаз замовлятиме газ у Газпрому в міру необхідності

Підписані в Брюсселі тимчасові домовленості дозволяють НАК «Нафтогаз України» замовляти газ у ВАТ «Газпром» за гнучким графіком ...

Підписані в Брюсселі тимчасові домовленості дозволяють НАК «Нафтогаз України» замовляти газ у ВАТ «Газпром» за гнучким графіком і без умови «бери або плати». Умовою відновлення поставок російського газу Україні було перерахування Нафтогазом 1,45 млрд. дол. за газ, поставлений Газпромом в листопаді-грудні 2013 р. і квітні-червні 2014 р. Нафтогаз здійснив цей платіж 4 листопада.

«Умови угоди дозволяють нам купувати російський газ для балансування системи в моменти пікового споживання. Припустимо, ми бачимо, що українські споживачі відбирають більше газу, ніж можуть забезпечити всі інші ресурси (власний видобуток, імпорт з країн ЄС, сховища), і нам буде потрібний додатковий газ. Тоді ми скористаємося своїм правом купити газ у Газпрому. Основним постачальником імпортного газу до України цієї зими залишаються європейські компанії», - відзначив глава правління Нафтогазу Андрій Коболєв.

«Сумарний об'єм газу, який ми закупимо цієї зими, безпосередньо залежить від українських споживачів. Чим раціональніше ми будемо витрачати запаси газу, які в нас є, тим менше імпортного газу нам доведеться купувати. Дві третини споживання газу в зимовий період припадає на домогосподарства. Дуже гарячі батареї і відкриті вікна в будинках - кращий спосіб збільшити закупівлі російського газу», - підкреслив глава Компанії.

Нагадаємо, сумарний платіж за 11,5 млрд. куб. м поставленого і раніше несплаченого газу складе 3,1 млрд. дол., що припускає розрахунок за ціною 268,5 дол./тис. куб. м. Рішення про остаточні розрахунки між сторонами за газ, поставлений Газпромом Нафтогазу з 2010 р., буде прийнято трибуналом при Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма. Брюссельські домовленості є тимчасовим рішенням і не впливають на позиції сторін в суді.


Управління по зв’язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини