Нафтогаз звернувся до газзбутів через борг в 1 млрд гривень

П’ять газзбутових підприємств у Полтавській та Черкаській областях не розрахувались за поставлений природний газ за січень 2021 року

Група Нафтогаз стурбована погіршенням платіжної дисципліни п’яти газзбутових підприємств у Полтавській та Черкаській областях. Оскільки вони не розрахувались за поставлений природний газ за січень 2021 року.

«Нафтогаз брав активну участь в підготовці антикризових заходів уряду в газовому секторі. Фактично ми кредитуємо газовий роздрібний бізнес в 14 областях країни на період до 55 днів. На жаль, не всі наші клієнти демонструють таке ж партнерське ставлення: п’ять з 33 збутів-контрагентів з січня просто перестали платити за поставки газу і сформували заборгованість близько 1 млрд грн. Такі дії підривають довіру до українського газового ринку. Ця проблема вимагає комплексної уваги держави, враховуючи ініціативу уряду щодо роботи з газзбутами за річними контрактами», — підкреслив генеральний директор ТОВ «Нафтогаз Трейдинг» Віллєм Коппульс.

Нафтогаз максимально йде на зустріч підприємствам: під час пандемії Група запропонувала постачальникам газу для населення економічно вигідні — як за ціною, так і за термінами оплати — умови договорів.

Група сподівається на такий же конструктивний підхід з боку газзбутових підприємств. Адже наша мета — довгострокове і взаємовигідне співробітництво в інтересах українських споживачів.

Наразі Нафтогаз проводить інтенсивні переговори з проблемними компаніями для врегулювання усіх фінансових питань.

У крайньому випадку Нафтогаз буде змушений звернутися до суду для стягнення боргу.


Департамент з інтегрованих комунікацій
НАК «Нафтогаз України»
 

 

Інші новини