Нафтогаз забезпечить газом бюджетні установи на умовах ПОН та завершить підписання контрактів з ними до грудня — Вітренко

Нафтогаз підготував середньострокові контракти зі збалансованою ціною 16,8 грн за куб.м газу
Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» в жовтні-листопаді забезпечуватиме газом бюджетні, комунальні установи та організації в форматі постачальника «останньої надії» (ПОН) та завершить підписання середньострокових контрактів з такими споживачами до грудня, повідомив голова правління Нафтогазу Юрій Вітренко на Сьомому українському газовому форумі «Східно-європейський газовий хаб. Green deal. Українська ініціатива».

«Практично всі приватні постачальники, які виграли тендери бюджетних установ та мали відповідні контракти, після зростання цін на ринку відмовились з ними працювати. Щоб захистити споживачів, Нафтогаз підготував середньострокові контракти зі збалансованою ціною 16,8 грн за куб.м газу. Але перехід до іншого постачальника, особливо враховуючи обмеження Закону «Про публічні закупівлі», займає багато часу. Тому РНБОУ та Урядом ухвалені рішення, які дозволять бюджетним організаціям впродовж жовтня-листопада навіть без укладання договорів отримувати газ від Нафтогазу як постачальника «останньої надії», — зазначив голова правління НАК.

Умови такої співпраці регламентуються постановою Кабінету міністрів України №1102 від 25 жовтня 2021 року, ціна газу ПОН для бюджетних установ також складе 16,8 грн за куб.м (з ПДВ та транспортуванням).

«Усі бюджетні організації, комунальні заклади охорони здоров’я, навіть не маючи контракту, зараз мають можливість отримувати необхідні їм обсяги газу від Нафтогазу. Водночас важливо розуміти, що безпосередньо підключення та відключення споживачів від газопостачання здійснює не Нафтогаз, а облгази згідно інформації, яку вони отримують від ОГТСУ. Якщо у таких споживачів виникають проблеми з входженням в опалювальний сезон — необхідно одразу звертатися до облгазу та повідомляти про ситуацію державним органам влади», — сказав Юрій Вітренко.

Як зазначив голова правління Нафтогазу, наразі паралельно триває робота з підписання середньострокових контрактів (терміном дії до кінця 2023 року) між Нафтогазом та цією категорією споживачів – вона має бути завершена до 1 грудня.

«Незважаючи на всі проблеми, зараз ми вийшли на дуже хороший темп роботи з укладання договорів з бюджетними організаціями. Щодня ми оформлюємо сотні, а може вже й тисячі пакетів документів. Велика увага цьому процесу надається з боку Уряду. Наш контакт-центр, що опрацьовує звернення зокрема бюджетних установ, має 101 лінію. Ми оптимістично дивимося на ситуацію та вважаємо, що до кінця листопада Нафтогаз зможе укласти договори з усіма бюджетними організаціями, які матимуть в цьому потребу», — підсумував Юрій Вітренко.

Секретар РНБОУ Олексій Данілов у свою чергу також зазначив, що швидкість підписання договорів між Нафтогазом і бюджетними організаціями залежить від того, наскільки ефективно і скоординовано працюють органи місцевої влади.

Інші новини