Наглядова рада Нафтогазу ухвалила рішення щодо преміювання співробітників компанії за перемогу у Стокгольмському арбітражі

Загальний обсяг виплат затверджено на рівні 1% від суми виграшу в арбітражі (4,6 млрд дол. США), він становитиме 46,3 млн дол. США. З цієї суми буде сплачено податок на доходи фізичних осіб та інші збори на суму понад 9 млн дол. США

Наглядова рада НАК «Нафтогаз України» прийняла рішення щодо виплати співробітникам компанії премій у зв’язку з перемогою у Стокгольмському арбітражному суді в спорі з ПАТ «Газпром» щодо транзитного контракту.

Загальний обсяг виплат затверджено на рівні 1% від суми виграшу в арбітражі (4,6 млрд дол. США), він становитиме 46,3 млн дол. США. З цієї суми буде сплачено податок на доходи фізичних осіб та інші збори на суму понад 9 млн дол. США.

До переліку співробітників компанії, які отримають премію, включено 41 особу, які прямо чи опосередковано внесли значний вклад у досягнення цього результату. Цей перелік не обмежується топ-менеджментом компанії, а сума премії залежить від особистого вкладу кожного працівника.

«Процес Нафтогазу проти Газпрому був виключним — як за обсягом вимог російської сторони, так і за його результатом. Адже до цього досягнути такої суттєвої судової перемоги над Газпромом не вдавалося жодному контрагентові. Незважаючи на скептицизм, що супроводжував рішення менеджменту компанії на початку арбітражного процесу по транзитній справі, результат процесу є вражаючим. Команда Нафтогазу показала високий рівень професіоналізму і відданості», — прокоментувала рішення Наглядової Ради Нафтогазу її голова Клер Споттісвуд.

«У 2014 році, коли ми розпочинали процес по транзитному контракту, юристи казали нам, що виграти у цій справі неможливо. Текст контракту, який підписали у 2009 році, був складений настільки не нашу користь. Але працюючи над цією справою майже чотири роки, ми використали кожну зачіпку та перемогли. Це важливий етап у війні України за енергонезалежність. Якби не перемога Нафтогазу у Стокгольмі за двома контрактами, Газпром міг би вимагати борг у сумі, більшій за половину ВВП України. Я вдячний нашій команді за те, що усі працювали віддано і результативно», – зазначив голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв.

Очікується, що у травні цього року буде виплачено першу частину премій на суму 20,7 млн дол. США (541 млн грн). Ця сума відповідає 1% від обсягу виграшу, вже визнаного у фінансовій звітності Нафтогазу за 2017 рік. Решта премії буде виплачуватись протягом трьох років виключно за умови успішного стягнення з Газпрому залишку виграшу (2,6 млрд дол. США).

Загальна сума всіх вимог (в т.ч. зустрічних) в арбітражах щодо купівлі-продажу і транзиту газу у спорах між Нафтогазом та Газпромом становила 125 млрд дол. США, що зробило ці спори найбільшим комерційним арбітражем в історії.

За оцінкою Нафтогазу загальний позитивний економічний ефект для компанії від двох арбітражів склав 85,1 млрд дол. США.

Спроби Газпрому оскаржити результати арбітражу не зупиняють дію винесених рішень.

Інформаційна довідка:

Наглядова Рада НАК «Нафтогаз України» є вищим органом управління Групи, що здійснює захист прав акціонерів і контролює та регулює діяльність правління Нафтогазу.

З 22 листопада 2017 року до складу Наглядової Ради Нафтогазу входять чотири незалежних директори — Клер Споттісвуд (Велика Британія), Бруно Лескуа (Франція), Амос Хохштайн (США) та Стівен Хейсом (Канада), а також три представники, призначені державою: Володимир Кудрицький (Україна), Сергій Попик (Україна) та Володимир Демчишин (Україна), який є членом Наглядової Ради з моменту її формування у другому кварталі 2016 року. Головою Ради з 23 грудня 2017 року є Клер Споттісвуд. Більше інформації https://bit.ly/2L6gdjb.


Департамент з корпоративних комунікацій
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»


Інші новини