НАК “Нафтогаз України” розпочинає газифікацію південного сходу Польщі

Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” розпочинає проект газифікації південно-східних регіонів Республіки Польща через газопровід Устилуг (Волинська обл.) – Грубешів (Польща). Новозбудований газопровід та пункт передачі газу було урочисто відкрито 10 вересня.


Новозбудований газопровід став другим в Україні маршрутом експорту та транзиту газу до Республіки Польща. До останнього часу експортні поставки газу до Польщі здійснювалися лише через пункт передачі газу в с. Дроздовичі Мостиського району Львівської області.


Орієнтовна вартість газопроводу “Устилуг-Грубешів” складає 68,9 млн. грн. Замовником робіт є Управління магістральних газопроводів “Львівтрансгаз” ДК “Укртрансгаз” НАК “Нафтогаз України”. Роботи виконувалися будівельно-монтажним управлінням УМГ “Львівтрансгаз” (лінійна частина газопроводу), ТОВ “Газтехком” (монтаж газорозподільної станції та пункту виміру газу) та ТОВ “Спецремкомплект” (облаштування систем зв’язку). Фінансування здійснювалося власним коштом Компанії.


Довідка: Спорудження газопроводу Устилуг-Грубешів було передбачено Меморандумом між НАК „Нафтогаз України” та польською державною нафтогазовою компанією Polskie Gornictwo Naftowe I Gazownictwo S.A. (PGNiG), який було підписано у квітні 2004 року. Спорудження газопроводу розпочалося в 2003 році. У рамках проекту було збудовано газопровід-відвід від системи Івацевичі-Долина в районі с. Зимно Володимир-Волинського р-ну до м. Устилуг загальною довжиною 20,02 км (діаметр труби – 325 мм) та 460-метрове відгалуження для подачі газу у м. Устилуг та довколишні села (діаметр – 150 мм), пункт заміру газу, систему електрохімзахисту та лінію технологічного зв’язку, а також 460-метровий перехід газопроводу під рікою Західний Буг (спільно з польською стороною). Газ на газорозподільну станцію для газифікації Устилуга та довколишніх сіл буде подано до кінця листопада 2005 р.Прес-центр НАК “Нафтогаз України"

Інші новини