НАК "Нафтогаз України" завершив реконструкцію компресорної станції у м.Долина

НАК “Нафтогаз України” завершила реконструкцію компресорної станції у м. Долина Івано-Франківської області. 6 вересня відбудеться урочисто введення її в експлуатацію. Це основний технологічний об”єкт Долинського газотранспортного вузла, через який щорічно перекачується понад 20 млрд. м . куб. природного газу з промислів України, Росії та Середньої Азії.


Компресорна станція “Долина” з”єднує сім магістральних та декілька регіональних газопроводів. Це одна з вузлових станцій на шляху транзитних газопроводів Київ – Захід України, Івацевичі – Долина, Торжок – Долина та початок двох ниток газопроводів Долина – Ужгород – Держкордон.


Долинська компресорна станція була введена в експлуатацію у 1975 року загальною потужністю 90 МВт. Згідно планів модернізації газотранспортної системи НАК “Нафтогаз України” в межах існуючої площадки побудовано новий компресорний цех, в якому встановлено 5 газоперекачувальних агрегатів ГПА16С загальною потужністю 80 МВт.


При реконструкції компресорної станції “Долина” використовувалося обладнання вітчизняного виробництва. Газоперекачувальні агрегати оснащені газотурбінними двигунами нового покоління ДГ-90 виробництва НВК “Зоря-Машпроект” (м. Миколаїв) потужністю 16 МВт. Нагнітачі, що використовуються для стиснення і транспортування природного газу виробляються Машинобудівним НВО ім. Фрунзе (м. Суми). Системи автоматичного керування виготовляються на основі сучасних мікропроцесорних систем виробниками НВК “Нова техніка” (м. Львів) та галузевим інститутом НАК “Нафтогаз України” НДПІАСУтрансгаз (м. Харків).


Використання сучасного вітчизняного обладнання дає можливість підвищити ефективність виробничих показників компресорної станції, зокрема, збільшити закачування та відбір газу в підземних сховищах газу західного регіону, зменшити на 18 млн. кубометрів (34%) річні витрати паливного газу, значно знизити викиди шкідливих речовин у атмосферу та досягти світового рівня у цьому показнику.


Новий комплекс запущений без зупинки діючої станції, що дає змогу забезпечити безперебійне та надійне транспортування газу в передбачених контрактами обсягах.


“Введення в експлуатацію реконструйованої станції значно підвищує надійність та ефективність транзиту газу до Європи, – сказав голова правління НАК “Нафтогаз України” Юрій Бойко, – Компанія постійно зміцнює свої позиції основного транзитера східного газу та виходить на світові стандарти якості в роботі”.


Довідка: Загальна вартість реконструкції компресорної станції “Долина” склала 312 млн. грн. Цього року, згідно Програми модернізації газотранспортної системи на 2003 рік, на проведення робіт планується виділити 1.8 млрд. грн., що майже вдвічі більше показника минулого року.
 

Інші новини