Олексій Чернишов: Прозорий ринок газу всередині країни – це мотивація для приватних компаній збільшувати власний видобуток

Впродовж місяця з 26 квітня та до кінця травня 2023 року НАК «Нафтогаз України» закупила на Українській енергетичній біржі (УЕБ) близько 400 млн куб. метрів газу приватних українських видобувників. 

Про це повідомив очільник Групи Нафтогаз Олексій Чернишов сьогодні, 30 травня 2023 року.

Прозорий ринок газу всередині країни – це мотивація для приватних компаній збільшувати власний видобуток. Саме тому Група Нафтогаз майже щодня виходить на біржу, купуючи різні обсяги палива, від сотні тисяч «кубів» до мільйонів», – зазначив Олексій Чернишов.

Основна мета Нафтогазу на опалювальний сезон 2023/24 – відмовитися від імпорту газу і пройти зиму на власних енергоносіях. 

Для цього потрібно створити необхідні резерви палива. Більшу частину – до 13,5 млрд – має забезпечити Укргазвидобування. Решту очікуємо від приватників. В умовах війни експорт газу власного видобутку з України заборонений. Це, можливо, непопулярне, але виправдане рішення: спочатку ми маємо бути впевнені у тому, що накопичили достатньо газу для власних потреб», – пояснив очільник Групи Нафтогаз.

Він також додав, що за дієвого ринку, приватним видобувникам не має бути важливим, є експорт чи ні: «вони можуть бути впевнені у тому, що продадуть свій ресурс всередині країни за конкурентними цінами».

Нагадуємо, що з докладною інформацією для учасників ринку, які планують взяти участь у біржових торгах на закупівлю природного газу, можна ознайомитись за посиланням.

Інші новини