Олексій Чернишов закликав органи місцевого самоврядування збільшити розрахунки та активізувати процес реструктуризації боргів перед Нафтогазом

Впродовж цього опалювального сезону виробники тепла сплатили лише 41% від вартості використаного газу. Від сплати боргів напряму залежить готовність країни до наступної зими.

Про це розповів CЕО Групи Нафтогаз Олексій Чернишов сьогодні, 3 березня 2023 року, на засіданні правління Асоціації міст України (АМУ).

Впродовж цієї дуже складної для всіх нас зими газ безперебійно постачався, незважаючи ні на борги, ні на обстріли. Це була відповідальність Нафтогазу і ми виконали поставлене перед нами завдання. Але ми маємо відверто та чесно говорити про проблеми, які є. Сьогодні побутові споживачі, які напряму сплачують за газ Нафтогазу, розраховуються за паливо подекуди на рівні 80%. Натомість у тепловиків ситуація значно гірша»,  — пояснив Олексій Чернишов.

Виробники тепла вдвічі гірше розраховуються за отриманий ресурс, ніж населення, яке напряму використовує блакитне паливо.

Ми розуміємо, що з боку держави для теплокомуненерго (ТКЕ) передбачена компенсація  різниці в тарифах, однак вона не профінансована у 2022 році. Також у держбюджеті на 2023 рік не передбачено відповідної субвенції. Ми знаємо, що уряд зараз над цим працює. Однак, навіть якщо ми не говоритимемо про цю частину коштів, все одно залишається частина боргу, яка виключно є відповідальністю підприємств ТКЕ. Для нас важливо, щоб ви бодай її погасили, інакше наступний опалювальний сезон буде  складно провести», — додав СЕО Групи Нафтогаз.

Олексій Чернишов підкреслив, що зараз компанія робить все можливе, щоб збільшити видобуток і забезпечити енергетичну незалежність України, а це потребує значних інвестицій.

Борги забирають фінансовий ресурс компанії. А ми чудово розуміємо — щоб збільшити видобуток, потрібні кошти», — зазначив очільник Групи Нафтогаз.

Він також додав, що виробники тепла мають значні борги перед Групою Нафтогаз не лише за цю зиму, а й за минулі сезони, та закликав реструктуризувати їх.

Окремо я також хотів би подякувати очільникам міст та громад за спільну роботу впродовж цієї зими.  Саме завдяки їй ми успішно завершуємо цей надскладний опалювальний сезон», — наголосив Олексій Чернишов.

Інші новини