Оператор газосховищ України обмінюється досвідом та кращими практиками із європейськими партнерами

Представники Оператора газосховищ України обмінялись досвідом зі словацькими колегами з компанії NAFTA.

Головний інженер Укртрансгазу Володимир Рудко, начальник департаменту підземного зберігання газу Ростислав Бойко та начальник департаменту інвестицій, будівництва та ремонту Дмитро Троценко повернулися з робочої поїздки зі Словаччини, де відвідали об’єкти оператора газосховищ сусідньої країни.  

В рамках робочої поїздки команда Оператора газосховищ України відвідала місцеві об’єкти підземного зберігання газу – «Комплекс Лаб», що функціонує на базі виснажених газових та нафтових покладів Словаччини. Представники Оператора ознайомилась із роботою словацьких фахівців, зокрема в питанні експлуатації підземних сховищ газу, обмінялася досвідом в управлінні систем очистки та компромування газу, проведенні ультразвукових комерційних замірів, організації ремонтів та технічного обслуговування обладнання. Говорили і про головний тренд на міжнародному енергетичному ринку – водень, його зберігання та роботу із водневими сумішами.  

Словаччина на сьогодні залишається одним із ключових європейських партнерів Укртрансгазу: 9 компаній із цієї центральноєвропейської країни є замовниками послуг Оператора газосховищ України. Однією з найбільших серед них є NAFTA – міжнародна енергетична компанія, лідер з видобутку вуглеводнів у Словаччині та оператор ряду підземних сховищ газу у Словаччині, Чехії та Німеччині (загальним обсягом близько 6 млрд куб. м). 

“Подібні робочі візити дозволяють не лише підтримувати тісніший зв’язок з нашими міжнародними партнерами, але й ділитися та запозичувати кращі практики, якими користуються на сучасних газосховищах Європи. Тому дякую колегам із NAFTA за насичений візит та цікавий діалог. Ми продовжуємо вивчати новітні тренди на ринку зберігання газу та безперечно розглядатимемо можливість впровадити найактуальніші з побачених інструментів та методик і на українських ПСГ”, – відзначив Володимир Рудко, головний інженер Укртрансгазу.

Інші новини