Протидія запуску «Північного потоку-2» має першочергове значення для стримування російської агресії — Юрій Вітренко

Протидія запуску газопроводу «Північний потік-2» має першочергове значення для стримування російської агресії проти України, заявив голова правління Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» Юрій Вітренко в ефірі програми ВВС Hard Talk.

«Безпековий аспект в цьому питанні (в питанні «Північного потоку-2») значно важливіший за економічний. Ми твердо переконані й це підтверджує досвід: Путін збудував «Північний потік-2» для того, щоб перенести транзит з України, обійти Україну. Це йому потрібно для того, щоб мати можливість вторгнутися в Україну без жодних негативних наслідків для торгівлі з Європою, зокрема з Німеччиною», — сказав він.

Юрій Вітренко зазначив, що Нафтогаз докладає зусиль, аби пояснити усім партнерам України загрози, які несе «Північний потік-2», та повну невідповідність цього проекта європейському законодавству, інтересам розбудови конкурентного та прозорого ринку.

Голова правління Нафтогазу підкреслив, що сильна та єдина позиція Європи вкрай важлива для протидії енергетичній та воєнній агресії Росії.

«Маємо виконати ще багато роботи, аби об’єднати європейських лідерів в протистоянні Путіну. Як свідчить практика, єдиний рецепт успіху — бути сильними. Справа не в тому, щоб заспокоїти Путіна. Йдеться не про пошук компромісу чи перезавантаження відносин з Росією. Йдеться лише про те, щоб бути сильними, щоб Кремль відчував і розумів силу. Це єдина мова, яку там розуміють», — підсумував Юрій Вітренко.

Інші новини