Підприємства ТКЕ можуть отримати відстрочку для частини платежів за газ

Щоб отримати відтермінування платежів за газ потрібно оформити додаткову угоду

Підприємства теплоенергетики зможуть відстрочити частину платежів за газ, використаний у січні-квітні 2021 року для виробництва теплової енергії для населення, до 30 вересня 2021 року.

Так, відстрочка надаватиметься на різницю між ціною, встановленою в межах спецобов’язків (ПСО, п.13 Постанови КМУ від 19 жовтня 2018 р. № 867), та ціною природного газу, що враховувалася при формуванні тарифу для тепловика (але не нижчою за граничну ціну природного газу для побутових споживачів, що передбачена Постановою КМУ від 9 грудня 2020 р. № 1236).

Таке рішення було прийнято на основі Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води (далі — Меморандум). Документ було підписано 9 лютого 2021 року між Кабінетом міністрів України, Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, НАК «Нафтогаз України» і Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України».

НАК «Нафтогаз України» вже підготував проект додаткової угоди та процедуру, яку мають пройти підприємства ТКЕ для отримання відтермінування. Зокрема, виробник теплової енергії повинен:

1. Надіслати до НАК «Нафтогаз України» (поштовим та/або електронним зв’язком) звернення стосовно отримання до 30 вересня 2021 року відстрочки платежу у відповідності до положень Меморандуму;

2. Отримати від НАК «Нафтогаз України» на електронну адресу проект додаткової угоди для оформлення і підписання;

3. Отримати довідку органу, що встановив чинний тариф, що застосовується до кінцевого споживача — населення, на послуги з теплопостачання для населення, в якій зазначено номер та дату рішення про встановлення тарифу, розмір тарифу, дату набуття чинності тарифу, період дії тарифу та враховану в цих тарифах ціну природного газу. У разі, якщо встановлення тарифів для контрагента не передбачено чинним законодавством, він надає довідку за підписом керівника та головного бухгалтера про ціну природного газу, яка враховується за відповідний період (місяць) в розрахунках тарифу на тепло для споживачів (для населення).

4. Оформити належним чином проект додаткової угоди, а саме: зазначити в ній ціну природного газу із довідки; підписати угоду уповноваженою особою; у двох екземплярах разом з оригіналом довідки надати в НАК «Нафтогаз України» для подальшого оформлення.

Ознайомитися з усіма умовами надання відтермінування платежів за газ, а також сканом проекту додаткової угоди, підприємства ТКЕ можуть у спеціальному розділі на сайті Групи Нафтогаз за посиланням.


Департамент з інтегрованих комунікацій
НАК «Нафтогаз України»
 

 

Інші новини