Підписано дві Концесійні угоди на розробку та експлуатацію блоків WADI EL MAHAREETH та SOUTH WADI EL MAHAREETH (АРЄ)


7 лютого 2012 року у м.Каїр відбулося підписання двох Концесійних угод між Арабською Республікою Єгипет (АРЄ), ДП «ЗАКОРДОННАФТОГАЗ» Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» та державною холдинговою нафтовою компанією «Гануб Ель-Ваді» («Ganoub El-Wadi Holding Company», скорочена назва - GANOPE) на проведення розвідки, розробки та експлуатації родовищ нафти і газу на територіях «Ваді Ель-Махаріс» (WADI EL MAHAREETH) та «Ваді Ель-Махаріс Південь» (SAUTH WADI EL MAHAREETH) у Східній пустелі Єгипту.
Угоди підписали Міністр нафти АРЄ Мухаммед Абдалла Гораб, голова Ради правління GANOPE Шеріф Ізмаїл та в.о. директора ДП «ЗАКОРДОННАФТОГАЗ» Володимир Сіомік. Термін дії Концесійних угод - 28 років, при цьому першочерговий період розвідки становить близько трьох років. Очікуваний період окупності проекту складає вісім років.
Відповідно до Концесійних угод, впродовж 3-річного періоду розвідки ДП«ЗАКОРДОННАФТОГАЗ» виступить Підрядником робіт з пошуку та розвідки родовищ нафти на території обох блоків. Блоки WADI EL MAHAREETH та SOUTH WADI EL MAHAREETH, загальною площею 11 427 кв.км і 9 316 кв.км відповідно, розташовані поруч та розглядаються як єдиний проект.
Видобувні ресурси нафти блоків WADI EL MAHAREETH та SOUTH WADI EL MAHAREETH, за оцінкою ДП «Науканафтогаз», підтвердженою висновком Державної комісії України по запасах, складають не менше 244,42 млн.тон і 119,4 млн.тон відповідно (разом 363,82 млн.тон), що перевищує ресурсну базу суходолу України в 4,5 рази.
Через блок WADI EL MAHAREETH проходить нафтопровід і газопровід, які з'єднують родовища в районі Суецької затоки з нафтогазопереробним заводом. Це дозволить ДП «ЗАКОРДОННАФТОГАЗ» заощадити значні кошти на будівництві інфраструктури.
ДП «ЗАКОРДОННАФТОГАЗ» зобов'язане розпочати роботи на блоках впродовж шести місяців з дати підписання Концесійних угод.
У разі відкриття родовищ(а) нафти та/або газу ДП «ЗАКОРДОННАФТОГАЗ» та «GANOPE» створять на території Єгипту компанію-оператора проекту за принципом 50/50. ДП «ЗАКОРДОННАФТОГАЗ» володітиме від 21% до 24,7% загальної продукції, залежно від досягнутих обсягів видобутку.
Компанія розраховує отримати першу комерційну продукцію на блоках WADI EL MAHAREETH та SOUTH WADI EL MAHAREETH на шостому році реалізації проекту в обсязі 1,71 млн.тон на рік. Пік видобутку нафти очікується на 8-9 році розробки блоків, та складатиме 31,5 млн.тон на рік.
Довідково.
ДП «ЗАКОРДОННАФТОГАЗ», 100% дочірнє підприємство Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»; було створене у 2009 році з метою реалізації проектів з видобутку вуглеводнів у АРЄ та інших країнах в рамках державної програми диверсифікації джерел постачання вуглеводнів в Україну.
GANOPE входить до п'ятірки основних суб'єктів міністерства нафти АРЄ, оперує ліцензійними територіями в регіоні Верхнього Єгипту (Sohag, Aswan, Assyout, Qena, AL Wadi El-Gedied), та має право надавати дозвіл на розвідувальні роботи чи концесію на тендерній та безтендерній основі закордонним компаніям та підприємствам приватного сектору Єгипту.


Управління по зв’язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»

 

Інші новини