Правління МТП “Сарматіа” розпочало тендерну процедуру вибору розробника ТЕО проекту добудови нафтопроводу “Одеса-Броди”

18 лютого у Варшаві відбулося засідання Правління розширеного ТОВ МТП “Сарматіа” у складі п'яти учасників (PERN Przyjazn S.A., ВАТ “Укртранснафта”, GOGC Llc., SOCAR і AB Klaipedos Nafta).

За результатами засідання Правління було підписано Протокол і затверджено низку документів, серед яких Технічне завдання на підготовку Техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) проекту Євро-Азійського нафтотранспортного коридору (ЄАНТК), Запит пропозицій і Умови проведення тендеру.

Таким чином, на виконання домовленостей, досягнутих під час Енергетичних саммітів у Кракові 11 травня 2007 р. і Вільнюсі 10 жовтня 2007р., сторони-учасниці розширеної “Сарматії” почали тендерну процедуру з обрання розробника майбутнього техніко-економічного обґрунтування проекту добудови нафтопроводу “Одеса-Броди-Плоцьк-Гданськ”.

Офіційне оголошення тендера й розсилка запрошень компаніям для участі в ньому відбудеться найближчим часом.

Переможцем тендера - виконавцем ТЕО стане компанія-учасник з найбільш високими кваліфікаціями, що представить на Енергетичному самміті 22-23 травня поточного року мультимедійну презентацію й структуру ТЕО проекту, а також попередній аналіз рентабельності існуючих маршрутів доставки нафти з ЄАНТК.

Довідка: Ідея проекту будівництва Євро-Азійського нафтотранспортного коридору Одеса-Броди-Плоцьк-Гданськ виникла в середині 90-х років. Вона припускала будівництво нового транспортного коридору нафти, який би дав можливість постачання каспійської нафти до країн Західної й Центральної Європи.
23 травня 2003 року в Брюсселі була підписана «Спільна декларація Ради Міністрів Республіки Польща, Кабінету Міністрів України і Європейської комісії з питання надання підтримки проекту “ЄАНТК”.
26 листопада 2003 року був підписаний «Договір між урядом Республіки Польща й Кабінетом Міністрів України з використання об'єктів системи транспортування вуглеводнів Одеса-Броди і його інтеграції з польськими об'єктами».
На виконання положень цього договору 12 липня 2004 року у Варшаві було створено Міжнародне трубопровідне підприємство ТОВ МТП “Сарматіа”. Його учасниками стали: PERN Przyjazn S.A. і ВАТ “Укртранснафта”.
Завдяки гранту виділеному Україні Європейською Комісією, міжнародним консалтинговим консорціумом SWECO-ILF-Kantor було підготовлено рамковий бізнес-план. У ньому були розглянуті кілька варіантів маршрутів поставок нафти з Каспійського регіону на Європейський ринок з використанням нафтопроводу “Одеса- Броди-Плоцьк-Гданськ”.
11 травня 2007 року в Кракові відбувся Енергетичний самміт за участю Президентів Азербайджану, Грузії, Литви, Польщі й України, а також спеціального представника Казахстану з питань співробітництва в енергетичній галузі. Одним із ключових рішень, прийнятих у Кракові, було створення Міжурядової робочої групи з питань енергетики на рівні відповідних міністерств і відомств.
4-5 липня 2007 г. у м.Юзефув пройшла зустріч представників PERN Przyjazn S.A., ВАТ “Укртранснафта”, GOGC Llc., SOCAR і AB Klaipedos Nafta, а також Посольства Республіки Казахстан у Польщі, на якій було підписано листа про наміри приєднання до проекту нових суб'єктів.
10 жовтня 2007 р. у ході Енергетичного самміту в м.Вільнюс у присутності Президентів п'яти держав відбулося підписання Договору між Міністерствами Азербайджану, Грузії, Литви, Польщі й України про співробітництво в енергетичному секторі, а також Договору про приєднання до ТОВ МТП “Сарматіа” нових учасників - GOGC Llc., SOCAR і AB Klaipedos Nafta. Прийняті документи остаточно закріпили принципи розширення ТОВ МТП «Сарматіа». Статутний капітал Товариства було збільшено з 2-х до 9-ти мільйонів злотих. При цьому, PERN Przyjazn S.A., ВАТ “Укртранснафта”, GOGC Llc., SOCAR стали власниками рівних часток у збільшеному статутному капіталі - по 24,75% кожний, а AB Klaipedos Nafta - власником 1% часток. Договір припускає можливість приєднання до нього третіх сторін.
24 січня 2008 р. у м.Варшава відбулися позачергові Загальні збори учасників МТП “Сарматіа”, що завершило процес розширення Товариства й приєднання до нього нових учасників.
 

Служба по зв’язках з громадськістю ВАТ "Укртранснафта”

Інші новини