Путін демонстративно використовує газ як зброю та шантажує Європу — Юрій Вітренко

Президент РФ використовує газ в якості геополітичної зброї, за допомогою якої шантажує Європу
Президент Російської Федерації Володимир Путін демонстративно використовує газ в якості геополітичної зброї, за допомогою якої шантажує Європу та схиляє її до якнайшвидшої сертифікації газогону «Північний потік-2». Про це заявив голова правління Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» Юрій Вітренко на Сьомому українському газовому форумі «Східно-європейський газовий хаб. Green deal. Українська ініціатива».

«Путін використовує газ як зброю. Це реальність, в якій ми живемо. Деякі представники іноземних урядів не хочуть її помічати. Для них Путін прямо в обличчя каже, що робить це спеціально і не дасть Європі більше газу без запуску Північного потоку-2 при його очевидній невідповідності європейському законодавству», — зазначив голова правління Нафтогазу.

Юрій Вітренко додав, що ще одна мета, яку переслідує Путін – повернення до системи довгострокових контрактів на постачання газу. «Путін не приховує, що хоче повернутися до системи довгострокових контрактів, коли на довгу перспективу фактично прив’язує до себе європейські країни і з кожною з них влаштовує свою геополітичну оборудку», — підкреслив голова правління НАК.

Він нагадав, що Газпром штучно обмежив постачання газу в Європу до рекордно низького рівня, що призвело до стрімкого зростання цін на європейському ринку. При цьому Росія продовжує блокувати український маршрут для виробників з країн Східної Азії та інших (окрім Газпрому) російських газових компаній. Водночас РФ не дозволяє перенести точки передачі газу для європейських замовників на кордон Україна-Росія.

Довідково

27 жовтня у Міністерстві економіки Німеччини заявили, що сертифікація російського трубопроводу "Північний потік-2" не загрожує безпеці газопостачання Євросоюзу. Такі висновки були зроблені за результатами аналізу надійності газових постачань, які були передані німецькому Федеральному відомству з мереж. Задля формування висновку Німеччина проводила консультації із сусідніми країнами ЄС: Естонією, Італією, Латвією, Литвою, Австрією, Польщею, Словаччиною, Чехією та Угорщиною. Федеральне мережеве агентство протягом наступних чотирьох місяців проведе процедуру сертифікації російського газопроводу та вивчить подальші необхідні з правової точки зору умови.

Нагадаємо, 18 жовтня Нафтогаз офіційно подав заявку на участь у сертифікації оператора газопроводу "Північний потік-2". Позиція України полягає в тому, що "Північний потік-2" не може бути сертифікований, оскільки не забезпечена його повна відповідність європейському законодавству.

21 жовтня заявку на участь у сертифікації оператора російського газопроводу подав Оператор ГТС України на підставі того, що сертифікація Nord Stream-2 AG порушить права і комерційні інтереси Оператора.

Інші новини