Щодо ситуації з єврооблігаціями

Розпорядження КМУ від 21.07.2022 №625-р  установлює, що Нафтогаз, зокрема його посадові та інші вповноважені особи, зобов’язані вчиняти будь-які дії щодо виконання правочину щодо єврооблігацій Компанії після окремого погодження таких дій КМУ.

Оскільки пропозиція щодо відтермінування виплат за єврооблігаціями, обумовлена позицією Уряду направити ці кошти на імпорт газу, не підтримана держателями єврооблігацій, існуючі умови за єврооблігаціями зберігають силу, та відповідні виплати основної суми заборгованості та відсотків мають бути отримані держателями облігацій 26 липня 2022 року (впродовж передбаченого документацію періоду для виправлення порушень) .

На виконання вищезазначеного рішення Уряду, а також на виконання зобов’язань національної компанії щодо виплат за єврооблігаціями, 22 липня 2022 року фінансовий директор Нафтогазу, а 23 липня 2022 року вже голова правління Нафтогазу, у відповідності до рішення правління, звернулися до Кабміну за погодженням цих виплат.

У своїх звернення до Уряду національна компанія повідомила про те, що на рахунках компанії є кошти для здійснення виплат, а також про можливі ризики для неї та для держави в цілому у випадку «жорсткого дефолту» (порушення зобов’язань щодо виплат), який настане, якщо Уряд не погодить Нафтогазу виплату держателям облігацій.

На момент виходу даного прес-релізу, Нафтогаз не отримав погодження Уряду, і відповідно, не може перерахувати кошти для виплат держателям облігацій.

Зауважимо, що на виконання вищезазначеного рішення Уряду Нафтогаз готує новий проект угоди з отримання згоди держателів єврооблігацій на відтермінування виплат, який у повній мірі відповідає вимогам Уряду.

Ця інформація розповсюджується у відповідності до зобов’язань Компанії перед кредиторами. 

Довідково:

У травні цього року міжнародні аудитори підтвердили, що Нафтогаз знову став прибутковим за результатами 2021 року, і що Нафтогаз може проводити безперервну діяльність у 2022 році, зокрема, підтримуючи платоспроможність навіть попри повномасштабну війну. Відповідна фінансова звітність була затверджена КМУ.

Інші новини