Рішення НКРЕКП про накладання штрафу на Нафтогаз виглядає щонайменше дивно – Нафтогаз

У зв’язку зі стрімким зростанням ціни на газ на зовнішніх ринках значна частина українських газопостачальних компаній перед початком опалювального сезону відмовилася від виконання своїх зобов’язань.
Таким чином, сотні лікарень, шкіл, садочків тощо одномоментно опинилися без постачальників.

Це несло пряму загрозу не тільки для сталого проходження опалювального сезону, а й для енергетичної безпеки України загалом.

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» не могла залишитися осторонь цієї критичної ситуації та взяла на себе відповідальність щодо забезпечення бюджетних організацій газом.

Протягом короткого періоду часу Нафтогаз організував роботу із підготовки документів та забезпечив підписання декількох тисяч договорів із бюджетними організаціями по всій Україні. Для цього були залучені співробітники різних підрозділів, які працювали в авральному режимі без перерв та вихідних. Крім того, Нафтогаз зафіксував ціни для різних категорій споживачів на період опалювального сезону та зменшив ймовірність спекуляцій на ринку газу.

Нафтогазу вдалося стабілізувати ситуацію та розпочати опалювальний сезон спокійно та без ризиків для українців. Лікарні, школи, садочки – з газом і теплом.

Потрібно зважати, що робота зі стабілізації ситуації з опалювальним сезоном тривала в умовах обмежень, спричинених поширенням COVID-19. Нафтогаз був змушений організувати роботу таким чином, щоб не наражати на зайву небезпеку співробітників, але при цьому зберегти високу продуктивність і динаміку з підготовки до опалювального сезону.

Нафтогаз був, є і залишається відкритим до проведення перевірок з боку Національної комісії, що здійснює регулювання в сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Але при цьому Нафтогаз звертався до НКРЕКП з проханням поставитися з розумінням до надзвичайного навантаження, яке лягло на компанію, та перенести перевірку на декілька тижнів. Крім того, для Нафтогазу було і залишається важливим зменшення ризиків для співробітників в пікові періоди захворюваності на COVID-19. Тобто, прохання про відтермінування перевірки було зумовлене піклуванням про мільйони українських сімей та про тисячі співробітників Нафтогазу.

За таких обставин рішення НКРЕКП про накладання штрафу на Нафтогаз виглядає щонайменше дивно. Тим більше, що в проекті рішення НКРЕКП спершу містилося винесення попередження Нафтогазу, але потім воно було змінено на накладення штрафу.

Нафтогаз розцінює такий крок як недружній та як такий, що може нести хибний сигнал українському суспільству: поки національна компанія кидає всі сили на порятунок країни і просить національного регулятора відтермінувати перевірку, той виписує штраф.

Нафтогаз і надалі стоятиме на захисті енергетичної безпеки країни та чекатиме НКРЕКП з перевіркою, тим більше, що переважна частина договорів вже укладена і опалювальний сезон проходить в звичайному режимі.

Інші новини