Рішення суду в Дюссельдорфі є важливим етапом в боротьбі проти Північного потоку-2 – Юрій Вітренко

Рішення Вищого земельного суду Дюссельдорфа про обов’язкове застосовування до Північного потоку-2 норм європейського законодавства є важливим етапом в боротьбі проти геополітичного проекту Кремля, вважає голова правління Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» Юрій Вітренко.

«Спочатку росіяни програли битву в Європарламенті, коли той прийняв спеціальний закон, яким поширив Третій енергопакет на Північний потік-2. Потім Газпром намагався вже через суди добитися, щоб європейське законодавство не розповсюджувалося на цей проект. Росіяни програли спершу суд першої інстанції, а тепер – і суд другої інстанції. Це рішення дуже важливе, воно суттєво зміцнює наші позиції», – сказав голова правління Нафтогазу в ефірі 24 каналу в середу.

Він пояснив, що європейське законодавство вимагає відділення бізнесу з видобутку та постачання газу від діяльності з транспортування магістральними трубопроводами – це запобіжник проти монопольних зловживань та маніпуляцій. Водночас, власником Nord Stream 2 AG є Газпром, який займається видобутком та монопольно експортує газ із Росії.

«За Газпромом стоїть Путін. І він хоче використовувати газ як геополітичну зброю, вирішувати – кому газ давати, кому ні, за якою ціною, коли припиняти постачання газу в певну країну, якщо вона якось «не так» себе поводить. Поширення ж європейського законодавства – це, фактично, обмеження монополії, обмеження неконкурентних дій та використання газу як геополітичної зброї», – зазначив Юрій Вітренко.

Голова правління Нафтогазу додав, що сертифікація оператора Північного потоку-2, компанії Nord Stream 2 AG, в межах європейського законодавства неможлива і суперечила б домовленостям, закріпленим в спільній заяві США та Німеччини.

«Зараз ситуація дуже проста, навіть якщо уявити, що німецький регулятор заплющить очі на порушення європейського законодавства – в такому випадку ми наполягатимемо, щоб США наклали санкції на оператора Nord Stream 2 AG, який на 100% належить Газпрому. Бо це буде порушенням спільної заяви США та Німеччини. І ми наполягатимемо на санкціях», – підсумував Юрій Вітренко.


 

Інші новини