Термін узгодження контракту скорочено до 15 хвилин: Нафтогаз запровадив систему ETRM

Дивізіон «Комерція» Групи «Нафтогаз» розпочав дослідно-промислову експлуатацію системи торгівлі енергоносіями та управління ризиками – Energy Trading & Risk Management (ETRM)

Дивізіон «Комерція» Групи «Нафтогаз» розпочав дослідно-промислову експлуатацію системи торгівлі енергоносіями та управління ризиками – Energy Trading & Risk Management (ETRM).

Цей продукт пришвидшує ухвалення комерційних рішень за допомогою формування єдиної бази контрагентів, контрактів та угод і обміну даними у реальному часі між функціями front, middle та back офісів, а також безпеки, комплаєнсу, ризик-менеджменту та фінансового контролю. Це допомагає підвищити ефективність, прозорість та контроль операцій з торгівлі газом, а також покращити управління комерційними ризиками і якість управлінських рішень. До прикладу, раніше для узгодження одного контракту на продаж або купівлю газу було потрібно біля 20 підписів та кілька днів, наразі цей процес максимально автоматизований та займає 15-20 хвилин.

Нафтогаз Комерція реалізує проект за підтримки ТОВ «Нафтогаз Цифрові Технології» – дочірньої компанії Нафтогазу, яка відповідає за автоматизацію ключових бізнес-процесів Групи.

Нагадаємо, чотири місяці тому, в якості найоптимальнішого рішення ETRM обрали систему TRMTraker компанії Pioneer Solutions LLC. Рішення ETRM може бути згодом впроваджене також для торгівлі електроенергією, нафтою та нафтопродуктами. Тепер Нафтогаз Комерція може системно аналізувати ризики торгівельних позицій та пришвидшити супровід укладання угод, а на наступних етапах впровадження – аналізувати розрахунки з контрагентами та моделювати стан портфелю газу за умови зміни цін, валютних курсів, обсягів видобутку та споживання газу, тощо.

«В Групі історично сформована велика різноманітність виробничих і бізнес-процесів. Запуск єдиної системи торгівлі енергоносіями та управління ризиками (ETRM) є частиною стратегії цифрової трансформації, що допоможе об’єднати і оптимізувати різнорідні складові в єдину систему. Наразі ETRM вже дозволила автоматизувати взаємодію 9 різних підрозділів, провести реінжиніринг та автоматизацію бізнес-процесів торгівлі газом. Тобто управляти «газовим» портфелем в режимі реального часу, враховуючи комерційні ризики і автоматизувати контроль узгодження договорів, перевищення лімітів тощо», - зазначила Марина Квашніна, директор з інформаційних технологій Нафтогазу.

У подальшому планується інтеграція ETRM як з внутрішніми системами, такими як SAP, ERP, так і зовнішніми - системою Оператора газотранспортної системи України (ОГТСУ), Українською енергетичною біржею, системою накладення і валідації ЕЦП та платформою оператора ГТС Словаччини.

За допомогою системи можна бути впевненими в прозорості транзакцій та одразу бачити так званий «аудиторський слід» - хто, коли і які зміни вніс до контракта, хто погодив контрагента, хто відхилив угоду і чому саме.

«Запровадження системи ETRM дозволило впорядкувати наші операції з купівлі-продажу газу, підвищити контроль, прозорість, ефективність та результативність, одночасно покращивши управління комерційними ризиками та якість комерційних рішень. Система ETRM встановлюється для розуміння реальних ризиків, пов’язаних із ланцюжком створення вартості, щоб забезпечити найкращі варіанти подолання цих ризиків. Наша мета – аби Нафтогаз міг здійснювати сотні транзакцій з багатьма клієнтами і мав єдину систему контролю та оптимізації нашого портфеля продажів. Це перший крок для підвищення рівня управління ризиками», - підкреслив Віллем Коппульс, директор Нафтогаз Комерція.

Хьюго Степперс, директор з продажів та маркетингу ЕМЕА в Pioneer Solutions вважає, що для Нафтогазу було сміливо розпочати складний проект у період глобальної пандемії. «Водночас, впровадження системи ETRM засвідчує впевненість Нафтогазу у гнучкому процесі впровадження системи TRMTraker компанії Pioneer. Завдяки цій найсучаснішій системі Нафтогаз має навігацію для роботи у складних умовах і може розраховувати на постійну підтримку постачальника», - підкреслив пан Степперс.


Департамент з інтегрованих комунікацій
НАК «Нафтогаз України»
Інші новини