Завдяки взаємній довірі з бізнесом ми забезпечили накопичення газу в ПСГ на рекордному рівні — Олексій Чернишов

Позиція приватних компаній з видобутку газу, які попри війну продовжили інвестувати кошти в галузь, а також правильна взаємодія з ними, дозволили не лише наростити видобуток, а й закачати у підземні сховища (ПСГ) рекордну кількість газу.

Про це заявив голова правління НАК «Нафтогаз України» Олексій Чернишов під час зустрічі з приватними видобувниками.

Як ми і домовлялися, Нафтогаз України виконав взяті у квітні, під час попередньої зустрічі, зобовʼязання, перезапустивши повноцінну роботу Української енергетичної біржі. Ми перезавантажили ринок газу. І цей процес забезпечив усім учасникам ринку абсолютно паритетні та прозорі правила, – звернувся до присутніх Олексій Чернишов. – Завдяки цьому напередодні опалювального сезону НАК закупив на біржі понад 700 млн куб. газу на суму понад 9,2 млрд грн. Це дозволило приватним видобувникам утримати ліквідність та поступово нарощувати власні обсяги видобутку блакитного палива».

Генеральний директор Групи ЕСКО ПІВНІЧ Тарас Бурдейний підтвердив ефективні кроки Нафтогазу на ринку, які дозволили суттєво наростити видобуток газу: «Отримана ліквідність використовується на утримання і ріст видобутку. І ми сподіваємося, що будемо продовжувати так продавати і працювати надалі».

Виконавчий директор Асоціації газовидобувних компаній України Артем Петренко спрогнозував, що наступного року приватні компанії повернуться до тренду на збільшення видобутку газу.

Голова правління НАК «Нафтогаз України» Олексій Чернишов також звернув увагу, що станом на нині Україна має успішні приклади роботи нових газових свердловин. А це дозволило збільшити середньодобовий видобуток газу на 8% – до 36,6 млн куб. м.

У сукупності з обʼємами газу приватних видобувників, які зберігають їх в українських ПСГ, НАК вже найближчим часом перевиконає поставлений урядом показник накопичення газу в підземних сховищах для проходження опалювального сезону.

Учасники зустрічі відзначили, що накопичення газу в ПСГ є особливо важливим напередодні початку опалювального сезону. Адже споживання блакитного палива на ТЕЦ і ТЕС зросло на 200%.

Водночас генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко додав: «Приватний бізнес очікував на довіру і конструктив у відносинах із Нафтогазом. Наразі вона є. Тому ми рухаємося уперед».

Така довіра між державою і приватними партнерами вже дозволила досягти великих здобутків.

 

Інші новини