ТКЕ та населення України можуть скоротити споживання газу вдвічі за рахунок енергоефективних заходів – Віталій Щербенко

Україна має великий потенціал для скорочення споживання газу – за рахунок впровадження енергоефективних технологій його можна зменшити в сегменті теплокомуненерго (ТКЕ) та побутових споживачів на 40-50%. Таку думку ...

Україна має великий потенціал для скорочення споживання газу – за рахунок впровадження енергоефективних технологій його можна зменшити в сегменті теплокомуненерго (ТКЕ) та побутових споживачів на 40-50%. Таку думку директор з енергоефективності та управління майном Групи Нафтогаз, голова Федерації роботодавців нафтогазової галузі Віталій Щербенко висловив в інтерв’ю виданню «День».

«Замість 13-15 млрд куб. м на рік такі споживачі могли б використовувати 6,5-8 млрд куб. м. Це вже мінімізувало б потреби країни в імпорті газу. Якщо ж своє споживання скоротять і інші споживачі, а вітчизняний газовидобуток почне зростати, Україна могла б узагалі відмовитися від імпорту. Це величезний, але, на жаль, поки не реалізований потенціал для вітчизняної економіки», – сказав він.

Віталій Щербенко підкреслив, що втілення енергоощадних заходів дозволило б українцям скоротити свої витрати на опалення.

«Завдяки енергоефективним технологіям українці здатні скоротити споживання газу й платити менше. Для цього варто виконати два простих заходи: переорієнтуватися на збереження централізованого опалення в багатоквартирних будинках, як найбільш ефективного та дешевого способу тримати помешкання в теплі, а також дати українцям стимули витрачати зекономлені субсидії на заходи з енергоефективності», – зазначив він.

Директор з енергоефективності та управління майном Групи Нафтогаз нагадав, що в Україні діють декілька програм, в межах яких держава компенсує частину вартості впровадження енергоефективних заходів. Зокрема, мова про «теплі кредити» для фізичних осіб та власників приватних будинків, а також програму «Енергодім» Фонду енергоефективності для ОСББ.

Віталій Щербенко додав, що Нафтогаз також активно працює в цьому напрямку. Зокрема, в 2015-2020 рр. компанія реалізувала власну Програму енергоефективності, сумарний економічний ефект від впровадження якої склав 8,4 млрд грн. Наразі на порядку денному старт нової програми, яка буде розрахована на 2021-2025 рр. Паралельно з впровадженням енергоефективних заходів, Нафтогаз активізує роботу в напрямку переходу до відновлюваних джерел енергії та розвитку водневої енергетики.

«Компанія готова стати рушієм розвитку в Україні перспективної водневої економіки. Ми відкриті до обговорення проектів з виробництва та споживання водню з представниками бізнесу. Адже реалізація проектів з виробництва водню в довгостроковій перспективі сприятиме декарбонізації орієнтованих на експорт секторів української економіки та допоможе в боротьбі зі змінами клімату», – зазначив директор з енергоефективності та управління майном Групи Нафтогаз.

 
Департамент з інтегрованих комунікацій
НАК «Нафтогаз України» 

Інші новини