Три місяці членства Нафтогазу в GC3: нові партнерства та інсайти щодо захисту від хакерських атак

Група Нафтогаз впродовж трьох місяців є членом Глобального центру взаємодії в кіберпросторі (далі — GC3). За цей час до організації увійшли також наукові центри та приватні компанії з різних країн, а Нафтогаз отримав доступ ...

Група Нафтогаз впродовж трьох місяців є членом Глобального центру взаємодії в кіберпросторі (далі — GC3). За цей час до організації увійшли також наукові центри та приватні компанії з різних країн, а Нафтогаз отримав доступ до аналітики щодо кібератак та відповідних рекомендацій фахівців.

«Кібератаки — це завжди актуальна загроза. Нафтогаз став членом GC3, щоб озброїтись передовим досвідом, і ми вже отримуємо допомогу та підтримку. Наприклад, організація підготувала для нас аналітику та рекомендації на основі кібератаки на компанію FireEye та SolarWinds (Austin, Texas), від якої постраждали численні державні і приватні організації по всьому світу. Такі дані допомагають Нафтогазу трансформуватись, враховуючи актуальні виклики», — повідомив Роман Соболь, керівник групи з управління інформаційною безпекою департаменту безпеки НАК «Нафтогаз України».

До стратегічної співпраці GC3 також долучилась компанія Qintel (США). Ця компанія є розробником продуктів в сфері кібербезпеки та має багаторічний успішний досвід протидії кіберзлочинам в усіх куточках світу. Планується, що аналітики Qintel долучаться до створення інформаційних продуктів для протидії кібератакам.

GC3 також налагодив співпрацю з Міжвідомчим науково-дослідним центром з проблем з боротьби з організованою злочинністю при РНБО України та Харківським національним університетом внутрішніх справ.

«За останні декілька місяців ми вийшли на рівень гравця, до якого звертаються по експертизу та допомогу у сфері протидії кібератакам. В жовтні 2020 року ми разом із представниками МВС України, дослідницьких інституцій та приватного сектору почали роботу над Національною політикою щодо захисту людини в онлайн-просторі. GC3 постійно розвивається, завдяки чому ми здатні давати все більшу додану цінність усім членам нашої організації», — пояснив Володимир Павелко, СЕО Глобального центру взаємодії у кіберпросторі.

Нагадуємо, що 25 вересня 2020 року НАК «Нафтогаз України» стала першою компанією-членом Глобального центру взаємодії в кіберпросторі — незалежного хабу кібербезпеки, створеного для ефективного об’єднання державних органів, українських компаній та міжнародних партнерів задля протидії кіберзагрозам. Вже тоді GC3 співпрацював з Міністерством внутрішніх справ та Департаментом кіберполіції Національної поліції України, мав угоди з одним з найстаріших кіберцентрів світу — NCFTA (National Cyber-Forensic & Training Alliances) в Сполучених Штатах Америки та інноваційним кіберцентром в Канаді — CyberNB.


Департамент з інтегрованих комунікацій
НАК «Нафтогаз України»
 

 

Інші новини