Трирічні газові договори вже зекономили виробникам тепла майже 10 млрд грн

За 5 місяців дії трирічних договорів постачання газу загальна економія коштів виробників теплової та електричної енергії сягнула майже 10 млрд грн.
Саме стільки становить різниця між річною ціною ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» та середніми котируваннями українського ринку у червні-жовтні. Договірна кампанія з ТКЕ та ОСББ продовжується: цього тижня укладено тисячну трирічну угоду.

Новий унікальний продукт допоміг заощадити кошти кожному домогосподарству, що не має індивідуального опалення. За експертними розрахунками, в разі відсутності фіксованої ціни тарифи на тепло довелося би підняти лише через подорожчання палива приблизно у 1,5 рази. Отже, трирічний договір мав і позитивний економічний ефект в масштабах країни через стримування інфляційного тиску.

Як повідомлялось раніше, станом на 4 листопада 2021 року 1073 виробники тепла звернулися до «Нафтогаз Трейдингу» для укладання трирічних контрактів на постачання природного газу. З них 1029 підприємств вже завершили всі формальності та можуть отримувати газ. В тому числі звернулися 209 з приблизно 227 великих підприємств ТКЕ, що здійснюють централізоване опалення у містах. 207 вже можуть отримувати газ. Отже, чинні укладені договори з «Нафтогаз Трейдингом» наразі мають понад 95% українських виробників тепла від тих, що працювали з НАК «Нафтогаз України» у минулому опалювальному сезоні.

Довідка

20 травня 2021 року припинив діяти режим спецобов’язків (ПСО). Виробники тепла можуть самостійно обирати постачальника газу. Одна з найкращих пропозицій залишається у «Нафтогаз Трейдингу»: компанія пропонує підприємствам ТКЕ та ОСББ укласти трирічні угоди на постачання газу за довгостроковою ринковою ціною. Ціна на перший рік складає 7,42 грн за один кубометр газу. Для другого та третього року постачання природного газу фіксована ціна буде визначена у травні 2022-го та травні 2023 років.

Додаткові обсяги газу відпускатимуться для виробників тепла за спотовою ціною. У листопаді 2021 року вона становить 36 424,91 грн за тисячу кубометрів газу з ПДВ.

Компанія «Нафтогаз Трейдинг» розуміє складнощі перехідного періоду та налаштована на конструктивне вирішення всіх спірних питань для досягнення головної мети — налагодження взаємовигідної та довгострокової співпраці з ТКЕ та ОСББ.

 

 

Інші новини