Україна активізує діалог з Німеччиною щодо порушення Газпромом європейського законодавства – Юрій Вітренко

Україна активізує діалог з Німеччиною щодо порушення російським «Газпромом» європейського антимонопольного законодавства, повідомив голова правління Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» Юрій Вітренко в інтерв’ю ...

Україна активізує діалог з Німеччиною щодо порушення російським «Газпромом» європейського антимонопольного законодавства, повідомив голова правління Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» Юрій Вітренко в інтерв’ю інформаційному агентству «Інтерфакс-Україна».

«Зараз комунікація активізувалася. Наша позиція наступна: перед тим, як ми обговорюватимемо те, що ви хочете обговорити, а саме, завершення будівництва «Північного потоку – 2», давайте спочатку обговоримо те, що ми хочемо – питання порушення з боку «Газпрому» європейського антимонопольного законодавства», – зазначив він.

Юрій Вітренко нагадав, що Газпром блокує доступ інших компаній до постачання газу на європейський ринок, а також блокує транзит газу з країн Центральної Азії через українську ГТС до ЄС.

Голова правління Нафтогазу додав, що в ході перемовин з США, українська сторона також звертає увагу наших партнерів на порушення Газпромом європейського антимонопольного законодавства.

«Оскільки Америка якраз дискутує щодо питання «Північного потоку-2» з Німеччиною, то ми хочемо, щоб вони були обізнані про такий аспект проблеми. Що очікування, які у нас були під час укладання контракту у 2019 році (очікування щодо розблокування Газпромом транзиту з Центральної Азії та експорту газу іншими компаніями, що працюють в РФ), не виправдовуються. Щоб у переговорах з німцями американська сторона теж звертала на це увагу», – сказав Юрій Вітренко.

Голова правління Нафтогазу також зазначив, що Україна не чекає на вибори чи зміну політичної кон’юнктури в Німеччині та активізує перемовини з енергетичних питань вже зараз.

Департамент з інтегрованих комунікацій
НАК «Нафтогаз України»

 

Інші новини