Україна може і повинна відігравати одну з ключових ролей у транспортуванні газу в Європу - Юрій Вітренко на відкритті Українського газового інвестиційного конгресу

НАК «Нафтогаз України» як національна енергетична компанія робить все можливе для забезпечення енергетичної безпеки України. Про це заявив голова правління НАК Нафтогаз України Юрій Вітренко, відкриваючи 20 жовтня у Києві Український газовий інвестиційний конгрес

Вітаючи учасників конгресу, очільник НАК зазначив, що Європа та весь світ вступили в історичну фазу енергетичного переходу. Заміна джерел енергії вимагає оновлення економічних моделей та розробки національних енергетичних стратегій, а також повного перегляду підходу до енергетичних питань. Такі трансформації світового масштабу вимагають чіткої координації на найвищому рівні. Сучасний світ потребує злагоджених дій, які гарантуватимуть сталість та безпеку як для країн, так і для окремих споживачів під час перехідного етапу.

«Україна має величезний потенціал розвитку зеленої енергії, і ми прагнемо стати його рушієм. Зокрема, потужна інфраструктура та географічне положення України дозволяють говорити про перспективу великих обсягів експорту водню на європейські ринки. Під час перехідного періоду країни потребують надійних та стабільних джерел постачання природного газу як найбільш екологічно чистого викопного палива - у необхідній кількості та за прийнятними цінами. Нинішня газова криза в Європі це яскраво підтверджує. В цей час минулого року ціни на природний газ були в 10 разів нижчими. Цілком очевидним є те, що Україна, Європа та весь світ потребує більше газу», - сказав Юрій Вітренко.

На його думку, Україна може і повинна відігравати одну з ключових ролей у транспортуванні газу в Європу у необхідному обсязі та за доступною ціною протягом перехідного періоду. Адже українська газотранспортна система України є однією з найпотужніших та найбільших мереж у світі (щорічна пропускна спроможність становить 281 млрд куб. м; вихідна потужність - 146 млрд куб. м), найбільші в Європі газові сховища можуть вмістити до 32 млрд куб. м газу.

Водночас, Нафтогаз є одним з найбільших виробників газу в Європі з річним видобутком 14 млрд куб. м. Компанія має відповідні активи, що в перспективі дозволить збільшити видобувний потенціал до 600 млрд куб. м. Розвідка та освоєння нових ділянок шельфу Чорного моря, розробка щільних та глибоких покладів газу - у планах Нафтогазу.

Для реалізації цих планів протягом наступних 10 років необхідно залучити понад 20 млрд дол. США інвестицій. Для цього також будуть потрібні сучасні технології.

«Ми вже ведемо діалог з найбільшими міжнародними компаніями щодо партнерства - як у виробництві газу, так і у виробництві зеленої енергії - для реалізації спільних енергетичних проектів. Сьогодні Нафтогаз підпише меморандуми про взаєморозуміння з деякими з них», - зазначив голова правління Нафтогазу.

Довідково: Український газовий інвестиційний конгрес проходить в Києві 20-21 жовтня, включає 9 сесій, у яких візьмуть участь 50 професійних доповідачів. Ініціатор конгресу – Група Нафтогаз, організатор – компанія DMG, один з провідних організаторів заходів світового рівня.

Інші новини