Олексій Чернишов: Україна має один із найбільших потенціалів в Європі для виробництва біометану

За оцінками експертів, Україна в перспективі може виробляти понад 20 млрд куб. м біометану на рік. Це дуже високий потенціал, який зробить її важливим гравцем на енергетичному ринку Європи.

На цьому наголосив очільник Групи Нафтогаз Олексій Чернишов під час свого виступу на Першому українському форумі з біометану, що проходив у Києві сьогодні, 22 квітня 2024 року.

Найперспективнішими для біогазової галузі є Київська, Вінницька, Полтавська та Черкаська області. 

Ми вже забезпечили видобуток природного газу на рівні, що забезпечує потреби України. Водночас, ми впевнені в тому, що біометан має колосальний експортний потенціал та може стати додатковим джерелом енергії і валютних фінансових надходжень для нашої країни», – зазначив Олексій Чернишов.

Він також підтвердив, що Група Нафтогаз розглядає можливість участі в біометановому секторі України.

Ми підтверджуємо свою зацікавленість у збільшенні виробництва біометану в Україні. Ми також готові використовувати та надавати свої системи транспортування та зберігання газу. І, безумовно, Нафтогаз декларує свою амбіцію з викупу того обʼєму біометану, який сьогодні може бути вироблений в Україні», – підкреслив очільник Групи Нафтогаз.

Форум організовано Комітетом Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, Групою Нафтогаз та за підтримки Програми USAID «РАДА: наступне покоління».

Нагадуємо, навіть попри війну Нафтогаз продовжує інвестувати у проекти з відновлюваної енергетики. 

Інші новини