Україна та Польща об’єднують зусилля для зміцнення енергетичної безпеки

Розвиток стратегічних напрямів співпраці в енергетичній сфері став центральною темою обговорення між українською делегацією та польськими урядовцями. У межах робочого візиту до Республіки Польща, представники українського енергетичного сектору, зокрема заступник Міністра енергетики Роман Андарак та голова правління НАК «Нафтогаз України» Сергій Корецький, провели зустріч з Міністром державних активів Польщі Войцехом Бальчуном, де обговорили поглиблення двосторонньої взаємодії.

На тлі безпрецедентних викликів, що постали перед енергосистемою України внаслідок російської агресії, співпраця з міжнародними партнерами, зокрема з Польщею, набуває особливого значення. Польща є одним з ключових союзників України у питанні зміцнення енергетичної безпеки та подальшої інтеграції до європейського енергетичного ринку.

Попри складні умови, енергосистема України залишається збалансованою, проте ризики енергетичної кризи в умовах воєнного часу потребують додаткових заходів безпеки та координації. Відтак українська делегація подякувала польським колегам за незмінну солідарність та допомогу, що включає постачання необхідного обладнання, сприяння в логістиці та зберіганні стратегічних енергетичних ресурсів.

Особливої уваги заслуговують спільні зусилля урядів та компаній обох країн у розвитку енергетичних та газотранспортних систем. Ці кроки є надзвичайно важливими в умовах припинення постачання російського газу та постійних атак на енергетичну інфраструктуру України.

Наша співпраця з Польщею вже довела свою ефективність у підвищенні енергетичної стійкості обох країн. Маємо всі підстави зміцнювати це партнерство надалі – через координацію дій та реалізацію взаємовигідних проєктів», – зазначив Роман Андарак.

У межах підготовки до опалювального сезону 2025–2026 років українська сторона презентувала план дій із підготовки до ОЗП. Делегації також обговорили можливості координації з польською стороною у залученні додаткових і стратегічних ресурсів.

Ми маємо успішний досвід партнерства з польським концерном ORLEN зокрема в питанні поставок в Україну американського скрапленого газу.  Ми відкриті до поглибленої співпраці і реалізації спільних проєктів, що посилюють енергетичну безпеку України та всього східноєвропейського регіону», – зазначив Сергій Корецький, голова правління НАК «Нафтогаз України». 

Сторони приділили особливу увагу проектам співпраці між НАК «Нафтогаз України» та компанією ORLEN S.A.

Інші новини

  • Про Групу
  • Сталий розвиток
  • Бізнеси
  • Інвесторам
  • Прес-центр
  • Закупівлі
  • Кар'єра