“Укртрансгаз” пропонує інвесторам проекти модернізації газотранспортної системи України

Сьогодні в Брюсселі на конференції “Розвиток нафтогазового сектору України та можливості залучення іноземних інвесторів” Генеральний директор компанії “Укртрансгаз” Анатолій Руднік представив міжнародній діловій аудиторії інвестиційні проекти модернізації газотранспортної системи України. Він повідомив, що ДК “Укртрансгаз” веде роботи по залученню іноземних інвестицій у таких напрямах:

1. Інвестиційний проект “ Підвищення енергоефективності компресорних станцій газотранспортної системи України".

Проект передбачає модернізацію основних компонентів газотранспортної системи, що постачає газ з внутрішніх і імпортних джерел споживачам в Україні і в Центральній та Західній Європі. На трьох газопроводах: “Союз", “Уренгой - Ужгород" і “Прогрес" (двонитковий газопровід) та “Шебелинка- Київ” проводиться модернізація компресорних станцій.

Програма модернізації дозволить скоротити споживання природного газу на власні потреби, а також забезпечить збільшення власного видобутку природного газу в об'ємі біля 4 млрд. куб. м.

Для закупівлі технологічного обладнання, його транспортування і монтажу при реалізації проектів необхідні фінансові ресурси в розмірі 419,05 млн. дол. США.

Метою проекту є отримання кредиту в розмірі 185,6 млн. дол. США для здійснення першого етапу проекту - модернізації газоперекачувальних агрегатів на газопроводі “Союз".

2.Інвестиційний проект "Використання потужностей системи газопроводів Івацевичи-Долина і розширення газопроводу Торжок-Долина".
Мета проекту- довести доцільність і ефективність використання систем газопроводів Західної України для транзиту російського природного газу в країни Європи і отримати кредит, який дозволить здійснити реконструкцію газопроводу Івацевичі-Долина, будівництво компресорних станцій на газопроводі Торжок-Долина та перспективного газопроводу Долина-Ужгород-Державний кордон.

Проектом передбачається збільшення об'ємів транспортування російського природного газу в країни Європи більше ніж на 50 млрд. куб.м на рік.
Орієнтовна вартість здійснення представленого проекту загалом становить близько 540 млн. долл.США.

Для виведення газопроводу на проектну потужність необхідно побудувати 11 компресорних станцій загальною вартістю біля 440 млн. долл.США, в тому числі на території України 4 компресорні станції вартістю 160 млн. долл.США.

Перший етап реалізації проекту передбачає будівництво однієї компресорної станції на газопроводі Торжок-Долина. Необхідні фінансові ресурси - біля 45,0 млн. долл.США.

3. Інвестиційний проект "Створення автоматизованої системи моніторингу за технічним станом газотранспортної системи України на основі впровадження паспортизації її складових".

Представлений проект передбачає фінансування робіт по збору інформації і наповненню даними всіх підтематик системи транзитних газопроводів довжиною 6,2 тис. км.

Орієнтовна вартість здійснення проекту становить 25,0 млн. долл.США.
У проекті розглянуто декілька можливих форм фінансування:
технічна допомога по Програмі INOGATE, кредити зарубіжних банків з максимальною процентною ставкою 8% річних; кредити вітчизняних банків з максимальною процентною ставкою 30% річних.
Зараз спільною робочою групою експертів України і Європейського Союзу в рамках програми INOGATE проводяться роботи першого етапу з розробки варіантів реформування системи експлуатації ГТС України на основі Технічного завдання, підписаного Європейською Комісією і НАК “Нафтогаз України".

Довідка: Конференція “Розвиток нафтогазового сектору України та можливості залучення іноземних інвесторів” проходить під егідою європейської програми INOGATE. Свої інвестиційні проекти на ній представили підприємства НАК ”Нафтогаз України” –“Укрнафта”, “Укргазвидобування”, “Укртранснафта”, “Укртрансгаз” та “Чорноморнафтогаз”.
Компанія Національної акціонерної компанії “Нафтогаз України" ДК “Укртрансгаз" є основним оператором газотранспортної системи (36,0 тис. км газопроводів і 12 підземних сховищ газу).

Пропускна спроможність газотранспортної системи на вході становить 290 млрд. куб.м, на виході - 175 млрд. куб.м газу в рік, в тому числі 140 млрд. куб.м -в європейські країни.

Основний потік експортних поставок російського газу (біля 85%) здійснюється через територію України.

Інші новини