Укртрансгаз відремонтує обладнання двох газосховищ для успішного проходження опалювального сезону

Оператор газосховищ розпочинає ремонт трьох газотурбінних двигунів на Пролетарському та Кегичівському газосховищах.

Роботи загальною вартістю 40 млн грн забезпечать надійну та безперебійну роботу цих ПСГ, стабільне закачування та відбір газу у відповідні сезони та підвищать надійність «підземок». Це сприятиме надійному проходженню опалювальних сезонів на сході України.

Оператор газосховищ продовжує системну співпрацю з українськими виробниками обладнання. Оновленням трьох двигунів АІ-336-2-8 займатимуться фахівці заводу «Мотор Січ». Тут обладнання пройде необхідний ремонт і після проведення стендових випробувань повернеться на газосховища у Дніпропетровську та Харківську області. 

Після встановлення оновлених двигунів Кегичівське та Пролетарське ПСГ зможуть забезпечувати швидший відбір та закачування газу. 

«Оператор газосховищ лише нещодавно завершив минулий опалювальний сезон, але вже розпочав підготовку до наступного. Ми активно модернізуємо газосховища та забезпечуємо безаварійну роботу їх енергомеханічного обладнання. Для нас важливо, що над реалізацією таких стратегічно важливих проектів ми співпрацюємо саме з вітчизняними компаніями. Це посилює нашу незалежність від зовнішніх факторів впливу та водночас дає змогу підтримувати машинобудівну галузь України», – зазначив Сергій Перелома, т.в.о. генерального директора Укртрансгазу.

Нагадаємо, нещодавно Оператор газосховищ розпочав модернізацію п’яти газотурбінних двигунів для найбільшого газосховища Європи – Більче-Волицько-Угерського. Цей проект також здійснює українська компанія «Мотор Січ», яка є безпосереднім виробником газотурбінних двигунів. Проект загальною вартістю 80 млн грн є частиною реконструкції дотискувальної компресорної станції №4 та входить до Програми розвитку українських газосховищ 2021‒2030 рр. 

Оператор газосховищ України нині управляє трьома підземними сховища газу на сході України – Пролетарським, Кегичівським та Краснопопівським – із активним обсягом 2,12 млрд куб. м газу. Ще одне ПСГ ‒ Вергунське розташоване в Луганській області та знаходиться на тимчасово окупованій території України.

Інші новини