Укртрансгаз змінив керівництво Газтранзиту

Укртрансгаз (входить до Групи Нафтогаз) замінив представників акціонера в наглядовій раді Газтранзиту після отримання в управління пакету акцій цього підприємства

АТ «Укртрансгаз» (входить до Групи Нафтогаз) замінив представників акціонера в наглядовій раді АТ «Газтранзит» після отримання в управління пакету акцій цього підприємства.
Новими членами наглядової ради Газтранзиту призначені Владислав Воловик, Віталій Лют та Олег Заєць замість Андрія Нестеренка, Андрія Лінчевського та Андрія Шумова.
Оновлена наглядова рада відсторонила голову правління Газтранзиту Михайла Лінчевського та членів правління Олексія Петі, Гюлюмсера Рехи, Петра Белея, Дмитра Ісаєнка, Сергія Мар’янченка та Мирослава Химка.
Тимчасово виконуючим обов’язки голови правління підприємства наглядова рада призначила Валерія Деркачова.
Нафтогаз раніше звертався до правоохоронних органів стосовно діяльності голови правління та першого заступника голови правління Газтранзиту. За даними компанії, у 2019 році ці посадові особи уклали правочини в інтересах третіх осіб, пов’язаних з АТ «Голдмен». В результаті підписання цих угод Газтранзит зазнав збитків на 400 млн грн.
Для зміни менеджменту компанії Нафтогаз тричі скликав позачергові загальні збори акціонерів Газтранзиту, але вони не відбулись через відсутність кворуму.

Довідка:
АТ «Газтранзит» — власник виробничих об’єктів для транзиту природного газу, зокрема КС «Тарутине» в Одеській області. Підприємство було створене НАК «Нафтогаз України» (40,22%), ПАТ «Газпром» (РФ, 40,22%) і АТ «Турусгаз» (Туреччина, 19,56%) у 1997 році для збільшення транзитних потужностей в Балканському напрямку.
У 2017 році Антимонопольний комітет України оштрафував Газпром на 86 млрд грн: у рамках виконавчого провадження акції Газтранзиту були стягнені на користь України та в 2019 році були продані на аукціоні АТ «Голдмен».
У грудні 2019 року Національне антикорупційне бюро України розпочало досудове розслідування кримінального провадження про продаж акцій Газтранзиту за заниженою ціною, що призвело до збитків державного бюджету.
У межах кримінального провадження НАБУ слідчий суддя наклав арешт на 40,22% акцій Газтранзиту, які належать Голдмену. У липні 2020 року управителем вказаного пакету акцій став Укртрансгаз.
Окрім того, виявилось, що в 2019 році голова правління та перший заступник голови правління Газтранзиту уклали правочини в інтересах третіх осіб, пов’язаних з Голдмен. В результаті Газтранзит зазнав збитків на 400 млн грн.

Департамент з інтегрованих комунікацій
НАК «Нафтогаз України»
 

 

Інші новини