В Сінгапурі з випередженням строку завершено будівництво самопідйомної плавучої бурової установки «Незалежність»

Сьогодні, на судноверфі компанії Keppel FELS Limited (Keppel FELS, Сінгапур) завершено будівництво другої української самопідйомної бурової установки (СПБУ)...

Сьогодні, на судноверфі компанії Keppel FELS Limited (Keppel FELS, Сінгапур) завершено будівництво другої української самопідйомної бурової установки (СПБУ), якій у присутності керівників компаній «Нафтогаз України» та Keppel FELS було присвоєне ім’я «Незалежність». Спорудження СПБУ було закінчено раніше запланованого строку, і вже найближчим часом платформа буде відправлена в Україну, де одразу розпочне свою роботу на шельфі Чорного моря.
В урочистостях з цієї нагоди взяли участь голова правління Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» Євген Бакулін (Україна), виконавчий директор Keppel O&M Тонг Чонг Хеонг (Сінгапур), голова правління ВАТ «Ризька судноверф» Василь Мельник (Латвія), голова правління «Чорноморнафтогаз» Валерій Ясюк (Україна) та інші представники української, сінгапурської та латвійської компаній.
Євген Бакулін, зокрема, сказав: "Ми зацікавлені у швидкому збільшенні видобутку природного газу та нафти на українському шельфі Чорного і Азовського морів. Ще одна бурова установка – «Незалежність» - значно розширить наші можливості з пошукового та експлуатаційного буріння, що сприятиме посиленню енергетичної незалежності нашої держави. Компанія Keppel FELS широко відома у світі своїми високими стандартами якості та швидкими темами виконання замовлень, саме тому ми задоволені співпрацею з нею».
Під час урочистої церемонії Тонг Чонг Хеонг зазначив: "Ми раді підтримати Україну у її прагненні розширити можливості для розвідки та видобутку вуглеводнів. На сьогоднішній день українська СПБУ («Петро Годованець»), яка вже доставлена в Чорне море, є найбільш сучасною в регіоні. Для нас велика честь, що Україна вирішила працювати з нами, і ми сподіваємося на продовження цього взаємовигідного партнерства».
Бурова установка «Незалежність» може працювати на глибині до 120 м та бурити свердловини на глибину до 9000 м. СПБУ класу B виробництва Keppel FELS, до якого належать українські «Петро Годованець» та «Незалежність», мають тривалий строк експлуатації та мінімальні обсяги шкідливих викидів. У 2009 року ця модель бурових платформ отримала престижну нагороду За інженерні досягнення Сінгапурського Інституту інженерів завдяки своїм високим стандартам екологічності. Платформи такого класу успішно працюють у різних куточках світу.
Довідково.
Keppel FELS є дочірньою компанією Keppel Offshore & Marine Ltd (Keppel O&M), яка повністю належить компанії Keppel Corporation Limited. Keppel FELS є однією з найбільш відомих у світі компаній, які займаються проектуванням, будівництвом та ремонтом високопродуктивних плавучих морських бурових установок. До переліку виконаних компанією проектів належить обладнання та інженерні рішення, які охоплюють широкий спектр операційних вимог, у тому числі великі глибини на екстремальні умови експлуатації.
Група Keppel O&M є лідером у сфері судноремонту та конверсії, а також спорудження спеціалізованих судів. Група володіє глобальною мережею з 20 верфей і офісів в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, Мексиканській затоці, Бразилії, Каспійському морі, на Близькому Сході та в Північному морі.
RIGAS KUGU BUVETAVA («Ризька судноверф») є публічною компанією з 1995 року та володіє великим досвідом роботи з усіма різновидами плавучого обладнання, у тому числі й з буровими установками. За контрактом компанія бере на себе зобов’язання з поставки СПБУ в Україну «під ключ», у тому числі її комплектацію та забезпечення транспортування в акваторію Чорного моря разом з роботами з її демонтажу та монтажу.
Управління по зв’язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»

 

Інші новини