Вадим Чупрун: Україна не відбирала жодного кубометру російського газу із об’ємів, які транспортувалися до Європи

Протягом усього періоду аномальних холодів у січні-лютому 2012 року Україна чітко і у повному обсязі виконувала всі свої контрактні зобов’язання...

Протягом усього періоду аномальних холодів у січні-лютому 2012 року Україна чітко і у повному обсязі виконувала всі свої контрактні зобов’язання з транзиту природного газу до країн Європи. Про це заявив заступник голови правління Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» Вадим Чупрун.
«Україна не відбирала жодного кубічного метру за рахунок транзиту російського газу до Європи. Ми це заявляємо офіційно, і це підтверджується відповідними документами. Ми чітко і у повному обсязі виконували всі свої контрактні зобов’язання з транзиту російського природного газу в Європу», - підкреслив Вадим Чупрун.
Він наголосив, що Компанія зверталася до ВАТ «Газпром» з пропозицією допомогти із додатковими обсягами поставок газу. «Розуміючи складність ситуації, ми запропонували колегам із «Газпрому» додатково поставити газ до Європи з наших сховищ», - повідомив В.Чупрун.
Вадим Чупрун продемонстрував документи, які свідчать, що протягом 21 дня у лютому ц.р. ВАТ «Газпром» недопостачав на східний кордон України від 24 до 110 млн. кубометрів газу щодоби.
«У нас є розписані таблиці на кожен день. Якщо подивитися на динаміку за лютий місяць, максимум недопоставок газу – 110 млн. кубометрів, мінімум – 24 млн. кубометрів. З 1 по 21 лютого у ГТС України недопоставлено 1 млрд. 247 млн. кубометрів газу. Це те, що недоотримала Європа», - сказав Вадим Чупрун.
Він також зазначив, що Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» надіслав на адресу голови правління ВАТ «Газпром» чергового листа з конкретними доказами щодо недопоставок газу через українську ГТС.

Управління по зв’язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»

 

Інші новини