Виробництво водню сприятиме декарбонізації експортних галузей української економіки – Олексій Рябчин

Реалізація проектів з виробництва водню в довгостроковій перспективі сприятиме декарбонізації орієнтованих на експорт секторів української економіки, вважає радник голови правління НАК «Нафтогаз України» з питань розвитку низьковуглецевих бізнесів та зеленого курсу ЄС Олексій Рябчин

Реалізація проектів з виробництва водню в довгостроковій перспективі сприятиме декарбонізації орієнтованих на експорт секторів української економіки, вважає радник голови правління НАК «Нафтогаз України» з питань розвитку низьковуглецевих бізнесів та зеленого курсу ЄС Олексій Рябчин.

«Ми говоримо про можливості виробництва в Україні водню з метою експорту, або переробки, наприклад, в «зелений» аміак. Останній може як транспортуватися до ЄС, так і бути використаний на внутрішньому ринку агрокомпаніями для відповідності високим екологічним критеріям преміальних ринків ЄС. Також мова може йти, наприклад, про металургію, перед якою стоїть проблема зниження вуглецевого сліду в умовах більш жорстких кліматичних регуляцій», – зазначив він, виступаючи на 12-му Міжнародному Українському енергетичному форумі Інституту Адама Сміта.

Олексій Рябчин підкреслив, що Нафтогаз відкритий до обговорення проектів з виробництва та споживання водню з представниками бізнесу, а також підтримує діалог на цю тему з країнами-членами ЄС на високому рівні.

«На цьому етапі розвитку водневого ринку доцільно переходити до випробовувань та реалізації пілотних проектів. Таким чином Україна зможе не тільки спостерігати за дискусією, що триває в Європі, а й готувати пропозиції, які базуються на власному досвіді», – додав радник голови правління Нафтогазу.

Олексій Рябчин переконаний, що водень має значний потенціал і протягом найближчих 10 років відповідний напрямок енергетики отримає значний розвиток в Європі.

Нагадаємо, раніше голова правління Нафтогазу Юрій Вітренко заявив про готовність Компанії стати рушієм розвитку в Україні перспективної «водневої» економіки. Питання транспортування «зеленого» водню обговорювалось під час візиту української делегації до Берліну 11-12 липня.

 


Департамент з інтегрованих комунікацій
НАК «Нафтогаз України»
 

 

Інші новини