Заборгованість АЕК «Київенерго» за спожитий газ перевищила 600 млн. грн.

Акціонерна енергетична компанія (АЕК) «Київенерго» продовжує нарощувати заборгованість за спожитий газ перед НАК «Нафтогаз України». Станом на 17.06.09 заборгованість АЕК «Київенерго» за природний газ, спожитий протягом 2008-2009 рр. для виробництва теплової та електричної енергії, становить майже 610 млн. грн. (рівень оплати – 54%).

АЕК «Київенерго» нині є найбільшим боржником перед Компанією за спожитий природний газ. НАК «Нафтогаз України» занепокоєна тим фактом, що АЕК «Київенерго» постійно зволікає з проведенням розрахунків за спожитий газ. Зокрема, АЕК «Київенерго» споживала природний газ без розрахунків фактично з листопада 2008 р. по березень 2009 р., а також після березня 2009 р. (після оплати кредитними ресурсами 900 млн. грн.). Таким чином, АЕК «Київенерго» третій місяць поспіль нарощує заборгованість. Водночас дані моніторингу Компанії засвідчують, що кияни загалом сумлінно сплачують вартість спожитих комунальних послуг.

Продовжуючи бездоговірно та безлімітно споживати природний газ, АЕК «Київенерго» порушує чинний порядок газопостачання та розрахунків за природний газ, в т.ч. й власні зобов’язання щодо проведення стовідсоткових розрахунків за спожитий газ.

Виходячи з вищевикладеного Державна інспекція з енергозбереження та газопостачальна організація були вимушені обмежити постачання газу на ТЕЦ-6 АЕК «Київенерго», якій через значну заборгованість не виділено планових ресурсів природного газу. На жаль, заручниками безгосподарності столичних керівників та тепловиробників в черговий раз стали кияни.

НАК «Нафтогаз України» вкотре звертає увагу керівництва «Київенерго» та КМДА на те, що збільшення заборгованості за природний газ значно ускладнює проведення розрахунків з постачальником імпортованого природного газу, а також підготовку до нового опалювального сезону 2009-2010 рр.

Довідка: Станом на 17.06.09, за даними оперативного моніторингу, заборгованість підприємств ТКЕ за природний газ, спожитий з 01.10.2008 р., становить 3,465 млрд. грн. (рівень оплати – 60%).
 

Прес-центр НАК «Нафтогаз України»

Інші новини