Заборгованість підприємств ТКЕ загрожує зривом підготовки до опалювального періоду та виконанню домовленостей з ВАТ «Газпром»

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» вживає всіх можливих заходів для здійснення надійного та безперебійного забезпечення природним газом ...

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» вживає всіх можливих заходів для здійснення надійного та безперебійного забезпечення природним газом всіх категорій споживачів у період проведення опалювального сезону 2013-2014 рр. Керівництвом Компанії було проведено переговори з керівництвом ВАТ «Газпром» у Москві щодо закачування відповідних обсягів природного газу в українські ПСГ для планового проходження осінньо-зимового опалювального періоду.

Водночас, реалізація запланованих Компанією заходів (у тому числі і оплата відповідних обсягів російського газу для закачування в ПСГ) знаходиться під загрозою, у зв’язку зі зростаючою заборгованістю підприємств ТКЕ, яка складає на сьогодні 17,5 млрд. гривень.

Найгірші показники заборгованості за спожитий природний газ мають:
   • · Дніпропетровська область (борг – 2,5 млрд. грн.);
    · Донецька область (борг – 2,7 млрд.грн.);
    · Харківська область (борг – 2,2 млрд. грн.);
    · місто Київ (борг – 2,2 млрд. грн.).

Також слід зауважити, що згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 29.04.13 №327-р «Про затвердження прогнозного балансу надходження та розподілу природного газу в Україні на 2013 рік» граничний обсяг природного газу для теплогенеруючих підприємств і ТЕЦ на 2013 р. для виробництва теплової енергії для потреб населення, релігійних організацій і творчих спілок складає 6,3 млрд. куб. м.

Однак, впродовж 7 місяців 2013 р. підприємства ТКЕ вже фактично спожили 4,7 млрд. куб. м природного газу. Якщо підприємства теплоенергетики не будуть дотримуватись прогнозного балансу та не зменшать споживання природного газу, наявні ресурси газу будуть вичерпані вже в листопаді 2013 р. Це ставить під загрозу стабільне проходження опалювального сезону 2013-2014 рр.

Компанія звертається до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, представників регіональної виконавчої влади, керівників підприємств теплоенергетики з вимогою вжити всіх можливих заходів щодо погашення існуючої заборгованості до початку опалювального періоду 2013-14 рр.

 

Управління по зв’язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» 

Інші новини