Завершився спільний проект Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» та Європейського Союзу щодо розвитку метрології газу в Україні

30 березня 2011 року у Києві відбулася Міжнародна конференція «Перспективи розвитку Метрологічного центру Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» в Боярці», на якій було представлено результати реалізації спільного проекту Компанії та Європейського Союзу «Легалізація, сертифікація й наступна комерціалізація Східноєвропейського центру метрології природного газу у м. Боярка, Україна».

Метою зазначеного проекту була інтеграція Метрологічного центру в Боярці у європейську газотранспортну мережу та підготовка підґрунтя для сертифікації українських метрологічних еталонів, акредитації лабораторій, міжнародного визнання калібрувальних потужностей, а також подальшої комерціалізації Метрологічного центру.

Під час конференції обговорювалися питання щодо розробки програм калібрування/простежуваності вимірювальних приладів; підготовки до сертифікації лабораторій VSL, NMi та Pigsar; тренінги з методики проведення калібрувань; розробки бізнес-плану комерційної діяльності Метрологічного центру в Боярці та ін.

Довідково:

Європейський Союз надає підтримку Метрологічному центру в Боярці з 2001р. через програму INOGATE, яка фінансується ЄС і є програмою міжнародної співпраці в енергетичній сфері між Європейським Союзом та країнами-партнерами: Вірменією, Азербайджаном, Білоруссю, Грузією, Казахстаном, Киргизстаном, Молдовою, Таджикистаном, Туркменістаном, Україною та Узбекистаном. У рамках цієї програми Метрологічний центр в Боярці отримав унікальне обладнання, яке розроблене спеціально для забезпечення найвищої точності при вимірюванні різними калібрувальними засобами. Управління проектом здійснювалося голландським інститутом метрології VSL – провідною європейською організацією у галузі метрології газу – спільно з компанією ECORYS Netherlands та українськими партнерами.

 

Управління по зв’язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»

Інші новини