Заява

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» стурбована заявами опозиційних політиків та низки експертів щодо невигідності положень підписаних Компанією та ВАТ «Газпром» доповнень до довгострокових контрактів купівлі-продажу та транзиту природного газу.

Збереження ціни імпортованого природного газу на рівні 330-340 дол. США на 1000 куб. м, яка встановлюється відповідно до формули, зафіксованої в контракті купівлі-продажу від 19 січня 2009 р., призвело б до значного збільшення боргових зобов’язань Компанії (на початок 2010 року обсяг запозичень склав біля 39 млрд. грн.), додаткового зростання заборгованості підприємств комунальної енергетики (борг підприємств ТКЕ на кінець опалювального сезону 2009-2010 років склав близько 5,86 млрд. грн.) і населення перед Компанією та невідворотного її банкрутства вже цього року.

За таких умов, керівництво країни в особі Президента В.Януковича та Прем’єр-міністра М.Азарова разом з головою Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» Є.Бакуліним відпрацювали максимально вигідний з усіх можливих варіантів фінансового оздоровлення Компанії. Найгіршим наслідком такого розвитку подій стало б припинення постачання природного газу споживачам України та Європи, а також звільнення багатотисячного колективу працівників Компанії.

Спеціалісти Компанії підрахували, що досягнуті домовленості щодо зменшення ціни імпортованого природного газу на 100 дол. США на 1000 куб. м та перегляду строків оплати ВАТ «Газпром» за транзит російського природного газу дозволить відмовитися від додаткових запозичень та збалансувати бюджет Компанії на 2010 рік. Крім того, відмова від штрафних санкцій, прописаних у контрактах від 19 січня 2009 р., виведе Компанію з-під загрози їх застосування та дозволить закуповувати обсяги газу відповідно до потреб економіки держави.

Необґрунтовані заяви українських політиків і експертів, у яких вони намагаються знівелювати позитивний ефект від підписаних домовленостей, призводять тільки до збільшення напруги у суспільстві та шкодять іміджу нашої країни. Саме не виважена позиція українського політикуму протягом останніх років у питаннях співробітництва з Російською Федерацію та Європою щодо транзиту природного газу спонукала наших партнерів до пошуку та будівництва альтернативних шляхів постачання природного газу.

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» закликає вітчизняних політиків з максимальною обережністю робити оцінки щодо досягнутих домовленостей стосовно постачання та транзиту імпортованого природного газу в Україну. Подолання кризових явищ в економіці та збереження доходів Компанії від транзиту природного газу напряму залежить від її конструктивної позиції у переговорах з Російською Федерацією та країнами Європи.

Прес-центр Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»

Інші новини