Майже 2,3 тис. бюджетних організацій вже уклали угоди з Нафтогазом, ще 4,6 тис. — на фінальній стадії підписання договорів

Угоди вже підписали 2280 бюджетних установ з індивідуальними системами опалення, які напряму закуповують паливо для своїх потреб.

Підписання договорів ще з 4608 бюджетних установ знаходиться на фінальній стадії — узгоджено відповідну публікацію на ProZorro або угода вже підписана та чекає реєстрації.

Загалом станом на вечір 9 листопада до «Нафтогаз Трейдингу» звернулося 7169 бюджетних установ та організацій, що складає 88% від їхньої кількості (за уточненими даними облдержадміністрацій, загальна кількість бюджетних установ та організацій з індивідуальними системами опалення – 8151).

У восьми регіонах вже всі бюджетні організації подали документи на укладання договорів — це установи в Донецькій, Запорізькій, Кіровоградській, Луганській, Сумській, Черкаській, Чернігівській областях та місті Києві. При цьому найгірша ситуація в шести регіонах, де документи на укладання договорів подало менш ніж 80% установ. Йдеться про Вінницьку (76,6%), Волинську (79,9%), Закарпатську (78,2%), Львівську (73,3%), Тернопільську (63,9%) та Харківську (66,1%) області.

Ускладнюють укладання договорів між «Нафтогаз Трейдингом» та бюджетними установами два фактори. Це низька якість підготовки документів: пакети, що надходять на електронні адреси «Нафтогаз Трейдингу», у переважній більшості не відповідають навіть мінімізованому переліку та містять неналежно оформлені документи (незаповнені поля, реквізити, помилки в обчисленні загальної вартості тощо). Також, на жаль, з боку низки облдержадміністрацій (за виключенням Київської, Одеської, Донецької, Чернігівської, Миколаївської областей та м. Києва) поки відсутня координація дій бюджетних установ у питанні підготовки, оформлення та надання в «Нафтогаз Трейдинг» необхідних пакетів документів.

Водночас, поки закінчується процес оформлення договорів, за рішенням Кабінету міністрів України впродовж жовтня-листопада бюджетні організації отримують газ за механізмом «постачальника останньої надії» (ПОН). Відтак, навіть не маючи угод, школи та лікарні забезпечені газом і теплом.

Нагадуємо, що Нафтогаз пропонує бюджетним установам та організаціям середньострокові контракти з фіксованою ціною на газ 16,55 грн за кубометр (з урахуванням вартості послуги транспортування та ПДВ).

Контракт укладається терміном 15 місяців — до кінця 2022 року. Запропонована ціна газу значно нижча за поточні спотові ціни на газ.

Діють гарячі лінії «Нафтогаз Трейдингу», де надаються консультації з питань укладання договорів постачання природного газу

• з бюджетними організаціями: (044) 300-25-50;

• з релігійними організаціями: (044) 586-33-55; (044) 586-36-75.

Інші новини