Близько п’яти тисяч бюджетних установ вже отримують газ від Нафтогазу

Близько п’яти тисяч бюджетних, комунальних установ та організацій вже отримують необхідні їм обсяги газу від Нафтогазу на умовах постачальника «останньої надії» (ПОН)
Близько п’яти тисяч бюджетних, комунальних установ та організацій вже отримують необхідні їм обсяги газу від Національної акціонерної компанії «Нафтогаз Україна» на умовах постачальника «останньої надії» (ПОН), триває укладання середньострокових контрактів з цією категорією споживачів. Про це голова правління Нафтогазу Юрій Вітренко повідомив на засіданні Конгресу місцевої та регіональної влади в п’ятницю в Одесі.

«Щоб ніхто в жодному разі не ставив під загрозу опалення дошкільних закладів чи закладів охорони здоров’я, Кабінет міністрів України минулого тижня ухвалив рішення, за яким облгази мають підключати споживачів і не відключати, навіть якщо вони не встигають оформити договори. І зараз вже близько п’яти тисяч бюджетних організацій отримують газ від Нафтогазу за відповідним механізмом ПОН, навіть без підписаних договорів», — сказав він.

Юрій Вітренко додав, що бюджетні організації зможуть отримувати газ за механізмом ПОН протягом жовтня-листопада, відтак у них є достатньо часу для укладення середньострокових угод з Нафтогазом.

«Ми набираємо темпи щодо укладання договорів з бюджетними установами, робота триває. Дякую всім задіяним і на центральному, і на місцевому рівні — всі працюють, щоб найближчим часом договори були укладені… Уряд передбачив механізм ПОН, який працюватиме до 1 грудня – у бюджетних установ достатньо часу, щоб укласти необхідні договори», — підсумував очільник Нафтогазу.

Нагадаємо, після зростання цін на газ низка приватних постачальників, що мали контракти з бюджетними, комунальними установами і організаціями, відмовилися від виконання своїх зобов’язань.

Щоб захистити споживачів, Нафтогаз підготував середньострокові контракти для бюджетних установ зі збалансованою ціною 16,8 грн за куб. м (з ПДВ та транспортуванням). Водночас, перехід до іншого постачальника з урахуванням обмежень Закону «Про публічні закупівлі» вимагає часу. Тому РНБОУ та Уряд ухвалили рішення, які дозволять бюджетним організаціям впродовж жовтня-листопада навіть без укладання договорів отримувати газ від Нафтогазу як постачальника «останньої надії» за тією ж ціною — 16,8 грн за куб. м. Умови такої співпраці регламентуються постановою Кабінету міністрів України №1102 від 25 жовтня 2021 року.

Інші новини