Олексій Чернишов: Закон про корпоративне управління держпідприємств критично важливий для ефективної роботи та залучення інвестицій

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект про корпоративне управління держпідприємств (5593-д), що приводить норми українського законодавства у відповідність до керівних принципів Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). Це відбулось сьогодні, 22 лютого, “ЗА” проголосувало 262 народних депутатів.

«Ми вітаємо ухвалення цього Закону, він є критично важливим не лише для ефективної роботи держпідприємств, а й для країни загалом. Переконаний, що його ухвалення допоможе Україні застосовувати якісні підходи до корпоративного управління державними компаніями, залучати інвестиції та дасть суттєвий поштовх для розвитку економіки», – зазначив очільник Групи Нафтогаз Олексій Чернишов.

Відповідно до керівних принципів ОЕСР, Закон: 

  • чітко визначає механізм відбору членів наглядових рад; 
  • процедуру незалежної оцінки роботи наглядових рад;
  • надає наглядовим радам повноваження затверджувати стратегічні, фінансові та інвестиційні плани компаній, призначати та звільняти менеджмент;
  • посилює підзвітність наглядових рад; 
  • унормовує питання сплати дивідендів.

При цьому Закон враховує потреби держави в умовах воєнного стану, а також реалізує низку міжнародних зобов’язань, від яких залежить підтримка України. 

На цей Закон Україна чекала 8 років. Представники та експерти Групи Нафтогаз також долучились до його розробки, й ми пишаємось тим, що були частиною цієї великої справи», – додав Олексій Чернишов.
 

Інші новини