ДК «Укргазвидобування» активізує роботи з пошуку глибокозалягаючих покладів вуглеводнів

ДК «Укргазвидобування» закінчила будівництво двох надглибоких свердловин (до 6300 м) у Дніпровсько-Донецькій западині на Сході України та розпочала дослідження пробурених свердловин. Ще дев’ять надглибоких свердловин (з проектною глибиною більше 6000 м) знаходяться в бурінні. За результатами виконаних промислово-геофізичних робіт у цих свердловинах очікується отримати промислові припливи газу. Ступінь освоєння нафтогазоносного потенціалу цього регіону до глибини 3000 м складає 90%, тобто він практично вичерпаний. Основні перспективи пошуку покладів вуглеводнів геологи ДК «Укргазвидобування» пов’язують із глибокозалягаючими перспективними горизонтами нижньокам’яновугільних відкладів, перш за все, на крупних валоподібних підняттях Дніпровсько-Донецької западини.

За результатами пошукового та розвідувального буріння у цьому нафтогазовому басейні фахівцями ДК «Укргазвидобування» відкрито 3 поверхи газоносності на глибинах понад 5500 м на Котелевському (Полтавська обл.) та Березівському (Харківська обл.) родовищах. Продовжуються пошуково-розвідувальні роботи на Комишнянському родовищі (Полтавська обл.), де триває буріння надглибоких свердловин глибинами до 5900-6200 м, на Кобзівському родовищі (Харківська обл.) – глибинами 6100-6300 м та на Ланнівському родовищі (Харківська обл.) – глибиною 5900 м. Частка «надглибокого» буріння в плані пошуково-розвідувального буріння ДК «Укргазвидобування» на 2009 рік складає близько 20%.

В першому півріччі 2009 року буровими підприємствами ДК «Укргазвидобування» пробурено 134 657 метрів гірських порід, що на 1657 м вище встановленого планового завдання.

Закінчено бурінням 44 свердловини проти 41 свердловини у І півріччі минулого року і введено в експлуатацію 42 свердловини, що на 8 свердловин більше, ніж було заплановано.

Продовжуються роботи з відновлення свердловин старого фонду, шляхом буріння бокових стволів та їх поглиблення на нижчезалягаючі продуктивні горизонти на Березівському, Кобзівському, Юліївському родовищах. Продовжуються роботи з інтенсифікації видобутку шляхом проведення потужних гідророзривів пластів та соляно-кислотних обробок.

В результаті впровадження цих технологій в поточному році на Кременівському родовищі, яке знаходиться на завершальній стадії експлуатації отримано промисловий приток газу дебітом понад 100 тис. куб. м на добу.
 


Прес-служба ДК «Укргазвидобування»

Інші новини